Pasākumi

Atklātais orientēšanās treniņš-sacīkstes
25. septembris 2021 12:00

Jēkabpils Mežaparks

Atklātais orientēšanās treniņš-sacīkstes

Orientēšanās sporta klubs "Sēlijas mežs" projekta "Fizisko aktivitāšu un veselīga uztura popularizēšana Eiropas Sporta nedēļā 2021" ietvaros piedāvā Jēkabpils novada iedzīvotājiem pievērsties sporta aktivitātei, kuras norise neprasa lielus finansiālus ieguldījumus un iemaņas, kā arī nav saistīta ar drūzmēšanos telpās. 

Projekta mērķis ir iepazīstināt iedzīvotājus ar orientēšanās sporta veidu, kas nodrošina fiziskās aktivitātes brīvā dabā no agra pavasara līdz vēlam rudenim. Orientēšanās ir pieejama ikvienam, neatkarīgi no fiziskās sagatavotības līmeņa un materiālā nodrošinājuma, kā arī ir piemērota ne tikai lai īstenotu sportiskās ambīcijas spējīgākajiem, bet arī lai dotos pastaigā svaigā gaisā, brīvā dabā, izvēloties sev piemērotu distanci un tempu, ejot arī kopā ar ģimeni vai draugiem.

Nodrošinot iedzīvotājiem iespējas iesaistīties fiziskās aktivitātēs,  viens no projektā īstenojamajiem mērķiem ir pasākumā iesaistīt arī seniorus, cilvēkus ar īpašām vajadzībām, kā arī sociāli maznodrošinātās personas, piemērojot fiziskās aktivitātes atbilstoši viņu fiziskajām spējām un finansiālajām iespējām. 

Projekta ietvaros OSK "Sēlijas mežs" pasākuma dalībniekus iepazīstinās ar orientēšanās sporta veidu, lai pārvarētu nedrošības sajūtu, kuru rada neziņa par šo sporta veidu. Kluba pārstāvji  de­monstrēs orientēšanos kā fiziskās aktivitātes pieejamību ikvienam, informēs interesentus par orientēšanās iespējām Jēkabpils   novadā un Latvijā.

Pasākuma norise paredzēta iedzīvotāju iecienītā atpūtas vietā – Jēkabpils Mežaparkā, apvienojot at­klātas treniņnodarbības ar sacīkstēm vairāku dienu garumā, kad interesentiem tiks sniegta iespēja piedalīties orientēšanās sacīkstēs ar dažādas sarežģītības un garuma distancēm. Tā kā Jēkabpils Mežaparka teritorija ir labi pārskatāma un tajā viegli var no­orientēt karti pēc dažādiem dabas objektiem – ūdenstilpnes, ceļiem, ta­kām –, dalībniekiem nav nepieciešams kompass.

Pasākuma programma:

  •  23. septembrī no plkst. 16.00 līdz 19.00  at­klātais treniņš: interesenti tiks iepazīstināti ar orientēšanās sporta veidu, ar kartes apzīmējumiem ar iespēju uzreiz doties distancē individuāli vai ar pavadošo personu. 
  •  24. septembrī no plkst. 16.00 līdz 19.00 atklātais treniņš: interesenti tiks iepazīstināti ar orientēšanās sporta veidu, ar kartes apzīmējumiem ar iespēju uzreiz doties distancē individuāli vai ar pavadošo personu. 
  • 25. septembrī no plkst. 12.00 līdz 17.00 atklātais treniņš-sacīkstes: interesenti tiks iepazīstināti ar orientēšanās sporta veidu, ar kartes apzīmējumiem ar iespēju uzreiz doties distancē. Vienlaikus varēs doties dažādas sarežģītības distancēs ar laika kontroli, kurš tiks publicēts OSK "Sēlijas mežs" tīmekļa vietnē www.osksm.lv. Plkst. 17.45 būs distanču dažādo vecuma grupu uzvarētāju apbalvošana ar piemiņas balvām.

Dalība pasākumā – par brīvu.

Informācija par pasākumu pieejama www.osksm.lv.

OSK "Sēlijas mežs" organizē orientēšanās treniņsacīkstes Jēkabpils novadā katru trešdienu pavasarī no aprīļa līdz jūnijam un rudenī no augusta līdz oktobrim. Sīkāka informācija pieejama www.osksm.lv un Facebook.

Pasākumi tiek līdzfinansēti no Eiropas Savienības Erasmus+ projekta “Eiropas Sporta nedēļa” līdzekļiem.