Jēkabpils vieglatlētēm spīdoši panākumi Sportland kausa izcīņā Jelgavā
21. jūlijs, 2020 Foto: Guntis Bērziņš

Sestdien, 18. jūlijā, Jelgavā tika aizvadīts pēdējais jeb trešais Sportland kausa izcīņas posms 2020. gadā. Sacensībās U-18, U-20 un pieaugušo grupā Jēkabpili pārstāvēja piecas meitenes, kas ne tikai izcīnīja četras godalgas, bet arī laboja gan savus, gan pilsētas rekordus.

Lielisku dāvanu savā dzimšanas dienā sev un trenerim Aivaram Norim pasniedza Zane Zemīte. Viņa ne tikai uzvarēja trīssoļlēkšanas sacensībās, bet arī izpildīja Pasaules junioru čempionāta normatīvu – 12,96 m. Čempionātam būtu jānorit Nairobi (Kenijā), taču pagaidām tas ir pārcelts uz nenoteiktu laiku.

Uzvaru 100 m barjerskrējienā izcīnīja Lāsma Zemīte, kas otrās sacensībās pēc kārtas savu sīvāko konkurenti pārspēja tikai par 0,01 s. 100 m skrējienā Lāsmai 2.vieta ar jaunu Jēkabpils rekordu – 12,69 s.

Pieaugušo sacensībās uzvaru šķēpa mešanā izcīnīja Laine Donāne (51,94 m). Ar jaunu Jēkabpils rekordu šķēpa mešanā (45,37 m) savā vecuma grupā 4.vietu izcīnīja Katrīna Nikola Jukšinska un vienlaicīgi ieguva sporta meistarkandidāta titulu. Loreta Kalve savukārt laboja savu personīgo rezultātu šķēpa mešanā, raidot šķēpu 30,40 m tālu.

Treneriem liels prieks un cerības pirms Latvijas čempionāta Ventspilī, kas notiks 22.-23.jūlijā. Lai uzvar stiprākais!

Attēlā: Uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena stāv Zane Zemīte par uzvaru trīssoļlēkšanā.

Avots: Ainis Raubiškis