Basketbola čempionāta pusfinālā iekļūst BK “Dzintars” un “Jēkabpils U15”
24. augusts, 2020

21. augustā ar diviem izslēgšanas spēļu ceturtdaļfināla mačiem turpinājās Jēkabpils pilsētas čempionāts basketbolā. Par iekļūšanu pusfinālā cīnījās un “Jēkabpils U15” pret “Izika Basketbola Akadēmiju” un BK “Dzintars” pret “Jēkabpils U17”

Pirmā ceturtdaļfināla cīņa izvērtās spraiga un noteikti iepriecināja sanākušos līdzjutējus. Ja iepriekš “Izika BA” pārsteidza ar uzvaru pār “NDB Timber”, tad šoreiz uzvara izpalika. Spēle risinājās ļoti līdzīgi, pirmais puslaiks noslēdzās ar 40:39 “Jēkabpils U15” labā. Pēc trešās ceturtdaļas “Izika BA” bija priekšā pretiniekiem ar vienu punktu (56:55), turklāt ceturto ceturtdaļu viņi iesāka ar trīs precīziem tālmetieniem, sasniedzot septiņu punktu pārsvaru (68:61) un piespiežot pretiniekus pieprasīt minūtes pārtraukumu. Tālāk spēle atkal izlīdzinājās, bet pašā galotnē veiksmīgāk nospēlēja “Jēkabpils U15” un izcīnīja uzvaru ar 89:83. Juris Šiļins uzvarā ieguldīja 23 punktus un izcīnīja 22 bumbas zem groziem, bet Jānis Censonis pievienoja 21 punktu.

Otrajā dienas spēlē BK “Dzintars” savu biļeti uz pusfinālu izcīnīja pārliecinoši, ar 96:65 pieveicot “Jēkabpils U17”komandu. Uzvarētāju rindās ar 31 punktu un 10 bumbām zem groziem izcēlās Arnis Gūtmanis.

Pēc čempionāta nolikuma pirmās divas pamatturnīra vietas ieguvušās komandas (“Jēkabpils U19” un “NDB Timber”) automātiski iekļuva pusfinālā.

Pusfināla cīņas notiks 29. augstā: plkst. 18.30 “Jēkabpils U15” pret “Jēkabpils U19” un plkst. 20.00 BK “Dzintars” pret “NDB Timber”. Savukārt 30. augustā plkst. 12.00 par piekto vietu cīnīsies “Izika BA” un ”Jēkabpils U17. Sagaidāms, ka 30. augustā notiks arī finālmači.

Attēlā: "Jēkabpils U15"