“Izika BA” pieveic “NDB Timber” un citi pārsteigumi Jēkabpils čempionātā basketbolā
10. augusts, 2020

8. un 9. augustā Jēkabpils sporta namā Jēkabpils pilsētas čempionāta basketbola ietvaros risinājās piecas spēles. Divas uzvaras divos mačos izcīnīja “Jēkabpils U19” un “Izika basketbola akadēmija”, piektajā cīņā uzvarēja “NDB Timber”.

Abas sestdienas cīņas izvērtās gana sīvas. “Jēkabpils U19” tikai ar viena punkta pārsvaru pieveica BK “Dzintars” vienību (68:67). Lai gan pēc pirmā puslaika vadībā bija “Jēkabpils U19” (38:29), trešajā ceturtdaļā “Dzintars” atspēlējās un pat panāca četru punktu pārsvaru (57:53). Pēdējā ceturtdaļa aizritēja punkts punktā, bet ar Matīsa Koļesinska tālmetienu nepietika, lai “Dzintars” uzvarētu. “Jēkabpils U19” rezultatīvākais basketbolists ar 15 punktiem un 15 atlēkušajām bumbām bija Iļja Stogovs, bet dzintariešiem 18 punktus sameta Matīss Praņevskis.

Mačā starp “NDB Timber” un “Izika BA” pirmo ceturtdaļu veiksmīgāk aizvadīja “Izika basketbola akadēmijas” audzēkņi (30:17), savukārt nākamajās divās ceturtdaļās “NDB Timber” veiksmīgi atspēlējās un ceturto ceturtdaļu sāka ar četru punktu pārsvaru – 63:59. Pamatlaikā uzvarētāju neizdevās noskaidrot (82:82), un spēles liktenis tika izlemts papildlaikā, kur ar rezultātu (90:88) uzvarēja “Izika BA”. Tas bija jau otrais mačs, kurā “NDB Timber” piedzīvo zaudējumu papildlaikā un arī šoreiz Reiņa Ermansona 39 punkti un 18 bumbas zem groziem nespēja glābt spēli. Uzvarētāju rindās visvairāk – 23 punktus – guva Roberts Grīnfelds.

Svētdien visos trīs mačos uzvaras nāca vieglāk. “Jēkabpils U19” ar 114:44 sagrāva “Jēkabpils U17”, uzvarā visvairāk – 25 punktus – ieguldīja Adrians Valters Čiekurs. “Izika BA” ar 106:87 pieveica “Jēkabpils U15”, uzvarētāju sastāvā ar 37 punktiem un labu precizitāti izcēlās Toms Jēkabs Bērziņš. Dienas trešajā mačā “NDB Timber” ar rezultātu 111:90 tika pie panākuma pret BK “Dzintars”, šoreiz visvairāk – 30 punktus, 13 rezultatīvas piespēles un 10 bumbas zem groziem – savas komandas kontā, spēlējot visas 40 minūtes, ieguldīja Edgars Leja.

Nākamās čempionāta spēles ieplānotas 21. augustā.

Attēlā: “Izika basketbola akadēmija”