Jaunumi

Vērienīgi aizvadīti Sporta svētki Jēkabpilī
31. augusts, 2020 Foto: Lāsma Irša

Vērienīgi aizvadīti Sporta svētki Jēkabpilī

Sestdien, 29. augustā visi ceļi veda uz Jēkabpils Mežaparku, kur visas dienas garumā otro gadu pēc kārtas risinājās Sporta svētki Jēkabpilī. Pasākumā kupls pulks aktīva dzīvesveida piekritēju pārbaudīja savus spēkus dažādos sporta veidos, neierastās spēlēs un aizraujošos konkursos, savukārt paši izturīgākie vakarā pulcējās uz muzikāliem pasākumiem Radžu ūdenskrātuves krastos.

Pasākumu svinīgā gaisotnē atklāja Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps, visus sanākušos sveica Jēkabpils sporta centra direktors Juris Bobrovs, izaicinājuma #Jēkabpils350km medaļu izsniegšanai startu deva sporta centra vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Irša, bet visas dienas garumā sportistus informēja, uzmundrināja un motivēja atraktīvais pasākuma vadītājs Oskars Lepers.

Vēl pirms svētku oficiālās atklāšanas, pašā rīta agrumā, Radžu ūdenskrātuves ūdeņos devās makšķernieki, lai cīnītos par lielāko lomu un uzvaru Konstantīna Martinova piemiņas sacensībās pludiņmakšķerēšanā un spiningošanā. Pludiņmakšķerēšanā ar 5,07 kg smagu lomu uzvarēja Anatolijs Pupics, bet bērnu grupā veiksmīgākais bija Sandis Sorokins. Spiningošanā ar 6,09 kg uzvarēja Edgars Priediņš. Lielāko asari izvilka un SIA “Ripo Aisk” dāvanu karti saņēma Aleksandrs Stoļarovs.

Visas dienas garumā nerimstoša aktivitāte bija vērojama abos komandu sporta veidu laukumos – pludmales volejbolā sacentās 14 komandas, bet 3x3 basketbolā - 11. Volejbolā par uzvarētājiem kļuva komanda “Projekts” (Laine Lauska, Rinalds Kļavinskis, Reinis Prīdāns), aiz sevis atstājot “OPĀAA!” (Jurģis Prokofjefs, Paula Ancāne, Toms Prokofjefs) un “Bebru iela” (Andrejs Ivanovs, Agita Šlesere, Aigars Ločmelis). Neskatoties uz to, ka 3x3 basketbola finālmači risinājās pamatīga lietus laikā, cīņa noritēja par katru laukuma centimetru līdz pat katras spēles beigām. Par uzvarētājiem jaunākajā grupā tika kronēti “Resnie” (Kristaps Zalāns, Gustavs Gumbelis, Artūrs Ozoliņš), otrā grupā uzvarēja komanda “Poēma “Čīča”” (Kristers Tumšs, Ritvars Zalāns, Adrians Valters Čiekurs, Renārs Spūlis).

Lielu apmeklētāju interesi raisīja Rodrigo Laviņa sporta studijas piedāvājums uzvilkt hokejista tērpu, ņemt rokās nūju un  iejusties vārtsarga, uzbrucēja vai aizsarga lomā. Tāpat svētku dalībnieki labprāt tuvāk apskatīja Jēkabpils  autosportistu transportlīdzekļus un aprunājās ar pašiem autobraucējiem – Reini Nitišu, Mārtiņu Svili, Matīsu Vasili, Ivaru Joeli, Mārtiņu Lapiņu un Jāni Ščerbicki. 

Tautas skrējiena starta līniju šķērsoja 66 skrējēji, lai dotos aptuveni 6,5 km garajā maršrutā apkārt Radžu ūdenskratuvei. Pats pirmais finiša līniju šķērsoja Kaspars Kravalis, bet sieviešu konkurencē absolūtās uzvarētājas godu izpelnījās Ineta Jerofejeva. Savās vecuma grupās īpašo zelta medaļu ar Jēkabpils sporta simbolu – lūsi, saņēma: Alda Vulāne, Anita Šteinberga, Jūlija Vēvere, Ineta Jerofejeva, Evelīna Vasiļjeva, Rebeka Zekante un Alise Gabriela Miteniece. No vīriešiem savās grupās ātrākie bija: Aivars Bondars, Peters Voskresenskis, Kaspars Kravalis, Vladislavs Balans, Renārs Vasiļjevs un Ervīns Fiļovs.

Velosprinta izaicinājumā dalībniekiem bija pēc iespējas ātrāk jāveic aptuveni 1 km garš maršruts Mežaparka kalna pakājē. Šajā disciplīnā spēkiem mērojās 34 velobraucēji. Dāmu vidū savās vecuma grupās uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Alda Vulāne, Inese Zvirgzdiņa, Inga Valtere, Ieva Avotiņa, Evelīna Vasiļjeva, Amanda Lapsa un Liene Avotiņa. Vīriešu konkurencē savās vecuma grupās triumfēja Vitauts Luberts, Andris Knodze, Valdis Fiļovs, Ivars Romancevics, Kristofers Lembergs, Renārs Vasiļjevs un Renārs Jaksons.

Lielāko popularitāti no deviņām piedāvātajām individuālajām un pāru atrakcijām izpelnījās “Jautra šautra”, kurā piedalījās 103 dalībnieki, “Maisiņbolā” spēkiem mērojās 70 dalībnieki, bet 61 apmeklētājs pārbaudīja savus atjautību un veiklību “Futbolgolfā”.  Jāpiemin arī ģimeņu orientēšanās spēle “Cilpo ar prātu”, kurā piedalījās 13 komandas, bet uzvaras laurus plūca “Odzes un Co” (Daira Voičonoka, Solvita Ukre un Jānis Ukris). 

Spēka zonā sportistus pulcēja “Impulss fitness” un Latvijas Powerliftinga federācija. Par spēcīgāko skolu kļuva  Jēkabpils Valsts ģimnāzija. Pasākuma laikā bija iespēja mēroties spēkiem jautrajā stiprinieku stafetē un piedalīties aerobikas un vingrošanas nodarbībās. Pats galvenais pasākuma mērķis bija Jēkabpils jubilejai par godu ar spēka trīscīņas vingrinājumiem pacelt 350 tonnu svaru. Līdz mērķa sasniegšanai gan nedaudz pietrūka, bet, ņemot vērā lietainos laikapstākļus, tika pacelts ievērojams svars – 218 927 kg.

Kamēr lielie sacentās, tikmēr mazie piedalījās lidojošo pūķu izgatavošanā, spēlēja milzu “Cirku” ar Jēkabpils objektiem, pildīja dažādus veiklības un atjautības uzdevumus un lēkāja pa piepūšamajām atrakcijām. 

Īpašs paldies par ieguldīto artavu sacensību balvu fondā “Domino Wok Kebab”, sporta preču veikalam “Fans”, restorānam “Sakura”, kafejnīcai “AWAKE” un veikparks.lv. 

Pasākums tapa roku rokā ar Jēkabpils pilsētas pašvaldību, Jēkabpils Kultūras pārvaldi, sporta klubu “Jēkabpils Lūši”, BK “Jēkabpils”, kafejnīcu “AWAKE”, veikparks.lv, “Impulss fitness”, “Fitness VFS”, “R. Laviņa sporta studiju”,  Jēkabpils autosportistiem, sacensību un spēļu tiesnešiem, brīvprātīgajiem un tehniskajiem darbiniekiem!

Paldies ikvienam, kas atbildīgi un ar prieku veica savus pienākumus, lai radītu jēkabpiliešiem un pilsētas viesiem brīnišķīgus Sporta svētkus! Uz tikšanos nākamajos sporta pasākumos!

Ieteikt citiem: