Jaunumi

Vecmeistari atgriežas vieglatlētikas arēnā
9. augusts, 2021 Foto: Jānis Lācis

Vecmeistari atgriežas vieglatlētikas arēnā

Saulainā 8.augusta diena, pēc ieilguša sportiska pārtraukuma, Jēkabpils stadionā pulcēja Latvijas vecmeistarus uz Jēkabpils novada atklāto čempionātu vieglatlētikā veterāniem “Lūša Kauss 2021”, kas reizē bija arī viens no galvenajiem sagatavošanās un iesildīšanās mačiem pirms Latvijas un Baltijas čempionāta vieglatlētikā vecmeistariem, kas notiks 21.-22.augustā Ventspilī.

Atkalsatikšanās prieks, sportiskā cīņa, konkurence, sevis pārbaudījums un draudzīgā atmosfēra stadionā virmoja visas dienas garumā.

Čempionātu ar pirmo disciplīnu vieglatlētikas arēnā uzsāka soļotāji 5000 m distancē. Uzvaras noteiktajās vecuma grupās ar koeficienta rezultātu izcīnīja Jēkabpils novada pārstāvis Normunds Ivzāns un Talsu soļotājs – vecmeistars Vladimirs Orehovs. Dāmām 3000 m distancē ātrākā soļotājas – Aija Rogāle (Jēkabpils novads) un valmieriete Vaira Grigorjeva.

Sprinta distancē 100 m dāmu konkurencē uzvaras lauri – Andrai Šliserei no Liepājas SSK, kungiem – Guntim Grantiņam (Liepājas SSK) un ventspilniekam Valdim Celam.

400 m skrējienā uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Iveta Asne no Ogres, Mārīte Vilcāne no Līvāniem, Agris Brikmanis no Liepājas SSK un Aivars Puriņš no Ogres.

800 m skrējienā dāmām uzvara Ilonai Kojalovičai (Babīte) un Rutai Šķiparei (Jēkabpils novads).

1500 m skrējienā vīriešiem līderpozīcijās izvirzījās Jānis Ģērmanis no Gulbenes novada un Pēteris Ārents no Madonas.

3000 m skrējienā dāmām zelta pjedestāls – Inārai Lūsei no Carnikavas un Ramunei Pociuvienei no Lietuvas.

Čempionāta garākajā skriešanas distancē 5000 m savās vecuma grupās nepārspēti palika madonieši – Jevgēnijs Turkins un Leons Seškens.

Vieglatlētikas tehniskajos veidos tāllēkšanas sektorā uzvarai cienīgus lēcienus demonstrēja Laura Katkeviča, Mārīte Vilcāne, Guntis Grantiņš un Valdis Cela.

Augstlēkšanas sektorā uzvaras un Latvijas rekorda D50+ grupas latiņu 1,48m augstumā pārvarēja Laila Pētersone. Augstākais pjedestāls arī ventspilniekiem – Dacei Brakanskai, Valdim Celam un Jēkabpils novada sportistam Ivaram Timko.

Lodes grūšanas sektorā virsvadību savās rokās ņēma Laila Pētersone no Tukuma, Ināra Rozēna no Rīgas, Jānis Pāvuliņš no Jaungulbenes un Jānis Mankovskis no Līvāniem.

Šķēpmešanā uzvarētāju sarakstā sevi ierakstīja Gunta Helmane no Tukuma, Ilona Kojaloviča no Babītes, Vilmārs Bukšs no Rīgas un Jānis Zagorskis no Valmieras novada.

Čempionāta noslēdzošajā disciplīnā diska mešanas sektorā disku vistālāk raidīja mājiniece Aivita Ķiploka, Maija Jakobsone no Rīgas, Jānis Pāvuliņš (Jaungulbene) un Aldis Putns (Jūrmala).

Jēkabpils čempionāta augstvērtīgākā rezultāta statusu dāmām izcīnīja Laura Katkeviča no Liepājas SSK, tāllēkšanā aizlecot 4,84 m un iegūstot 749 IAAF punktus, kungiem uzvara  Jēkabpils novada pārstāvim Normundam Ivzānam, kurš 5000 m soļošanā ar rezultātu 21:52,87 ieguva 914 IAAF punktus.

Spriežot pēc dalībnieku emocijām, čempionāts bija izdevies gan pateicoties skaistajai dienai, gan sportiskiem un smaidošiem dalībniekiem, gan pieredzējušiem tiesnešiem, gan tiem, kuri vēl apgūst sacensību tiesāšanas pieredzi, nenogurstošajiem darbiniekiem un, galvenokārt – sapratnei vienam pret otru šajā neprognozējamajā laika posmā.

Paldies Latvijas Vieglatlētikas Veterānu asociācijas vadoņiem Guntim Zālītim un Lainei Kreicerei par sadarbību un klātbūtni čempionāta laikā!

Paldies visiem Jēkabpils novada sportistiem, kuri lieliski startēja un papildināja dalībnieku skaitu Jēkabpils stadiona vieglatlētikas arēnā. Paldies Aivitai Ķiplokai, Aijai Rogālei, Rutai Šķiparei, Ritai Šķiparei, Anatolijam Macukam, Normundam Ivzānam, Aigaram Kurigam, Egilam Jaksonam, Ivaram Timko, Viktoram Zarņickim, Vladimiram Golubevam, Raimondam Spēkam, Ivaram Dunduram, Pēterim Krastiņam, Zigmundam Znotiņam!

Paldies vietējiem uzņēmējiem par lieliskām, dabai draudzīgām un veselīgām balvām, kas priecēja ikviena dalībnieka acis.

Paldies nekad nevar būt par daudz…

Ar visiem rezultātiem var iepazīties ŠEIT!

Attēlā: Laila Pētersone, kas savā laboja Latvijas rekordu augstlēkšanā 50+ vecuma grupā

Aiva Jakubovska
čempionāta organizatore

Ieteikt citiem: