Jaunumi

Spraigas cīņas Pasaules kausa posmā novusā
28. augusts, 2023

Spraigas cīņas Pasaules kausa posmā novusā

26.-27.augustā Igaunijas pilsētā Abja-Poluojā norisinājās FINSO Pasaules 6.posma kausa izcīņas sacensības novusā. Kopā uz šīm starptautiskajām sacensībām bija pieteikušies ap 150 sportistiem no 6 valstīm-Latvijas, Igaunijas, ASV, Lielbritānijas, Vācijas un Francijas, lai spēkiem mērotos gan vīriešu, gan sieviešu, kā arī dubultspēļu konkurencē. Latviju šajās plaša mēroga sacensībās pārstāvēja jēkabpilieši Rita Lamba un Uldis Kampāns.

Pirmajā sacensību dienā norisinājās vienspēļu individuālie turnīri, kurā jēkabpiliete Rita Lamba 30 dalībnieču konkurencē uzrādīja augstvērtīgu sniegumu un turnīra izskaņā iegūstot 8 punktus no 11 iespējamiem izcīnīja augsto 2.vietu, piekāpjoties vien Latvijas pārstāvei Evijai Papardei, bet pārspējot igaunieti GerliAver.

Aiz muguras jau 6 Pasaules kausa posmi un ar lepnumu varam pieminēt, ka kopvērtējuma rangā Rita šobrīd ieņem vadošo pozīciju. Atlikuši vēl divi posmi, no kuriem pirmspēdējais tiks aizvadīts Vācijā no 28.līdz 29. oktobrim.

Otrajā sacensību dienā Rita piedalījās jaukto dubultspēļu turnīrā kopā ar Latvijas
pārstāvi D.Tupureinu un kopvērtējumā sīvā konkurencē ieguva 9. vietu. Arī jēkabpilietis Uldis Kampāns kopā ar savu dubultspēļu partneri S. Skalbi piedalījās otrās dienas jaukto pāru dubultspēļu turnīrā un kopā uzrādot lielisku sniegumu spēja izcīnīt pirmo vietu un iegūt galveno kausu.

Ļoti spraigā gaisotnē norisinājās pirmās spēļu dienas vīriešu vienspēļu individuālais turnīrs, jo piedalījās liels dalībnieku skaits- 111 dalībnieki, kuriem uzvarētāja noskaidrošanai bija jāizspēlē tikai 11 spēļu kārtas pēc Šveices sistēmas. Jēkabpilietis Uldis Kampāns ļoti spraigā novusa spēles gaisotnē, cīnoties tikai par augstākajām vietām, turnīra noslēgumā ieguva 7 punktus no 11 iespējamiem un nodrošināja vietu starp 22 labākajiem šajās sacensībās. Par uzvarētāju šajā vīriešu vienspēļu turnīrā kļuva Latvijas pārstāvis Alfreds Probaks ar iegūtajiem 8 punktiem no 11.
Ieteikt citiem: