Jaunumi

Aicinām pieteikties volejbola sacensībām
22. marts, 2024 Foto: Jānis Lācis

Aicinām pieteikties volejbola sacensībām "Vanaģeļa kauss 2024"

Sestdien, 6. aprīlī, Aknīstes vidusskolas sporta zālē norisināsies tradicionālās volejbola sacensības "Vanaģeļa kauss 2024", kas tiek organizētas, godinot Aknīstes vidusskolas sporta skolotāju Pēteri Vanaģeli. Sacensībās aicinātas piedalīties vīriešu komandas un sieviešu komandām. Komandā jābūt ne vairāk kā astoņiem dalībniekiem (6+2), savukārt uz laukuma spēlēs ne mazāk kā seši dalībnieki.

Pieteikšanās sacensībām līdz 5. aprīlim, plkst. 12.00, zvanot pa tālr.: 20034392 (Ričards).

Vairāk informācijas par turnīru var iegūt nolikumā.

Par Pēteri Vanaģeli

Dzimis 1937. gada 18. jūlijā, Ilūkstē. Mācījies Ilūkstes 1. vidusskolā. Pēc Fizkultūras institūta absolvēšanas strādājis par skolotāju Ilūkstes 2.vidusskolā, bet 1962. gadā pārnācis strādāt uz Aknīstes vidusskolu. Te, Aknīstē, bija Pētera Vanaģeļa “ziedu laiki” – par viņu nevienam nebija jautājumu, pat paskatoties uz skolotāju bija skaidrs, ka viņam savs darbs ir sirdslieta: fizkultūras stundas bija daudzpusīgas, bērni tika vesti uz sacensībām, tika rīkoti sporta pasākumi skolā (sacensības gan vasarā, gan ziemā, akrobātiskā vingrošana utt.). P. Vanaģelis bija iniciators peldēšanas prasmju apguvei – tika rīkoti Neptūna svētki pie Vecmuižas ezera, ierīkota peldvieta pie Aknīstes “dambītēm” (kopā ar J. Raupu un J. Ķipānu). Ziemās skolēniem bija pieejama skolas slēpju bāze - tamdēļ notika regulāras slēpošanas nodarbības gan skolas tuvumā, gan tālākās distancēs. P. Vanaģelis bija skolotājs, kurš (kaut viņam bija savs mīļākais  sporta veids – futbols) saviem skolēniem sportu mācīja kompleksi. Ne velti uz skolas sporta zāles sienas bija uzraksts “Sports – veselības ķīla”.

Skolēniem bija jāapgūst gan futbols, basketbols, volejbols, vingrošana, distanču skrējieni, granātas un šķēpa mešana, diska grūšana un daudz kas cits.

Mūžībā P. Vanaģelis devās 2002. gada 19. novembrī. Kaut pagājuši jau vairāk kā 20 gadi kopš P. Vanaģelis sporto citā saulē, tiem, kas viņu pazinuši, viņa personība saistās galvenokārt tikai ar sportu.

Ieteikt citiem: