Jaunumi

Aicina uz
4. septembris, 2020

Aicina uz "Taku-O" sacensībām "Jēkabpils balvas"

Pasaulē Skandināvijas valstis tiek uzskatītas par orientēšanās sporta lielvalstīm. Savukārt Latvijā Jēkabpili droši var uzskatīt par orientēšanās sporta vienu no visvecākajām lielpilsētām, tāpēc, ka no pagājušā gadsimta 60tajiem gadiem, katru gadu jēkabpilieši rīko dažādu līmeņa intersantas orientēšanās sporta sacensības dažādās disciplīnās un paveidos, dodot iespēju jebkuram jēkabpilietim un pilsētas viesim izbaudīt šī novada apkārtnē dabas daudzveidību, lietojot karti un kompasu.


Jēkabpilī ne tikai orientēšanās sacensības vien norisinās, bet arī tika izaudzināti ļoti daudz izcili orientieristi, kuri gan padomju laikos, gan mūsdienās Latvijas vārdu nes tālu aiz mūsu zemes robežām.
Kopš 2009.gada Jēkabpilī Biedrība IADC “Ausma” sadarbībā ar Orientēšanās klubu “Stiga”, orientēšanās sporta entuziasta, jēkabpilieša Valda Stroda vadībā tradicionālo orientēšanās sacensību kalendāru papildināja ar sacensībām Taku orientēšanās disciplīnā (turpmāk tekstā “Taku-O”) ar skanīgu nosaukumu “Jēkabpils balvas”. 


Līdz ar to tagad orientēšanās sacensības ir pieejamas arī lēnas un mierīgas pastaigas cienītājiem un arī tiem, kuri pārvietojas ar palīglīdzekļiem (ratiņkrēslā, ar kruķiem, ar spieķi utml), jo labu rezultātu saniegšanai ātrums nav izšķirošais rādītājs, bet gan precizitāte, uzmanība un atjautība.
Šogad, jau 12. sezona, kad 12. septembrī pie Krustpils pils stāvlaukuma mīļi tiks gaidīts jebkurš jēkabpilietis un pilsētas viesis, un tiks dota iespēja piedalīties tradicionālajās Taku-O sacensībās “Jēkabpils balvas ‘2020”. 


Nevajag baidīties, ja līdz šim ar karti un kompasu vēl neesiet bijis uz “Tu”, jo pirms došanās distancē jebkurš pieredzes bagāts orientierists labprāt apmācīs jebkuru interesentu un distancē varēs doties jau ar nelielām priekšzināšanām.


Vairāk informācijas par sacensībām “Jēkabpils balvas ‘2020” šajā vietnē: http://www.taku-o.lv/ 


Kas tas ir Taku-O? – Atbildi uz šo jautājumu var atrast šajā vietnē: http://www.okzk.lv/jaunumi/data/augsuplades/files/Taku-O/2020/Taku_O_pamatprincipi_2020.pdf

 

Avots: Jānis Bergs (LOF Taku-O komisijas priekšsēdētāja palīgs)
Ieteikt citiem: