Jaunumi

#Jēkabpils351km medaļas varēs saņemt 16.-22. augustā Mežaparkā
3. augusts, 2021 Foto: Vita Gadzāne

#Jēkabpils351km medaļas varēs saņemt 16.-22. augustā Mežaparkā

Jēkabpils pilsētas 351. dzimšanas dienai par godu Jēkabpils sporta centrs aicināja iedzīvotājus piedalīties “Jēkabpils 351 km” izaicinājumā un krāt kilometrus ejot, skrienot un braucot ar velosipēdu. Šāda akcija notiek jau otro gadu pēc kārtas.  

Šogad par spīti lielajam karstumam izaicinājuma rezultāti ir ļoti līdzīgi pagājušajam – pilsētas jubilejas gadam. Izaicinājumu ir pieveikuši aptuveni 630 cilvēki, nopelnījuši 390 medaļas un kopā sakrājuši vairāk nekā 137000 kilometru.

No bijušajiem novadiem aktīvākais bijis Salas novads, tur nopelnītas 23 medaļas un kopā sakrāti vismaz 8073 km, bet uz bijušo Krustpils novadu dosies 20 medaļas.

300 dalībnieki medaļas nopelnīja individuāli, 80 medaļas ir kopīgs ģimenes veikums, bet 10 medaļas tiks noliktas goda vietā šādu organizāciju birojos – SIA “Jēkabpils PMK”, SIA “Wurth”, SIA “KG Dizains”, “Transcom Worldwide Latvia”, Jēkabpils Aerobikas zāle, biedrība “Holista”, biedrība ‘Sēlijas laivas”, PII “Zvaniņš”, SIA “Krustpils” MTL un “Jaunie konservatīvie Jēkabpils novadā”.  

Populārākais kilometru krāšanas veids ir bijis velobraukšana – to savās anketās atzīmējuši 73% dalībnieku, savukārt vismaz dažus kilometrus skriešus pieveikuši nepilni 37% .

Īpašs prieks, ka 91% dalībnieku atzinuši, ka šis izaicinājums mudinājis viņus būt fiziski aktīvākiem nekā ierasts. Laikā, kad nenotika nekādi sporta pasākumi un sacensības, jēkabpilieši izcēlās citu vidū, nodarbojoties ar sportu un krājot kilometrus. 22,5% dalībnieku šis bija pirmais Jēkabpils sporta centra organizētais pasākums, kurā viņi piedalījās, bet 58% īpašumā jau ir #Jēkabpils350km izaicinājuma medaļa.

128 cilvēki savās anketās kā skaistāko savas pilsētas vai novada vietu atzīmēja Jēkabpils Mežaparku. Tāpat tika pieminēta arī Laukezera apkārtne, krāšņie saulrieti uz dambja Jēkabpilī, Krustpils pils un Krustpils saliņa, Gustiņkalns, Zvejnieklīcis, Gārsenes dabas takas, Dienvidsusējas upe un visas mūsu dzimtenes puķu pļavas un zaļie meži!

Bet tagad par pašu svarīgāko! Visi tie, kas veiksmīgi pieveikuši “Jēkabpils 351 km” izaicinājumu, savas godam nopelnītās medaļas varēs saņemt Jēkabpils pilsētas svētku laikā, no 16. līdz 22. augustam, Jēkabpils Mežaparka kalna namiņā laikā no plkst. 12.00 līdz 19.00. Blakus namiņam būs pieejams arī goda pjedestāls, uz kura varēs nofotografēties ar izaicinājuma medaļām.

Vēlāk medaļas būs pieejamas Jēkabpils sporta halles informācijas centrā. Ja nepieciešams, ikviens var izņemt arī savu tuvinieku un draugu medaļas.

Paldies dalībniekiem par apņēmību un cīņassparu! Būsim aktīvi, veseli un priecīgi! Daudz laimes mūsu pilsētas svētkos!

Ieteikt citiem: