28. februāris, 2024 Foto: Lāsma Irša

"Jēkabpils SC/Sedumi" zaudē astotdaļfināla abas spēles un noslēdz sezonu

Otrdien, 27. februārī, Jēkabpils Sporta hallē risinājās “Aizdevums.lv” Reģionālās basketbola līgas otrs astotdaļfināla mačs starp “Jēkabpils SC/Sedumi” un “East-Ball/RTDP” komandām. Sīvā cīņa jēkabpilieši piedzīvoja zaudējumu ar 72:76. Tā kā arī pirmais abu vienību “play-off” duelis 22. februārī Rīgā noslēdzās ar rīdzinieku uzvaru (67:88), Jēkabpils komandai basketbola sezona ir noslēgusies.

Panākums šajā mačā nozīmētu vēl vienu izšķirošo spēli Rīgā, tāpēc mājiniekiem papildus motivācija cīņai nebija jāmeklē. “Jēkabpils SC/Sedumi” komandai padevās lieliska otrā ceturtdaļa. Esot iedzinējos ar desmit punktiem (13:23), jēkabpilieši guva 12 bezatbildes punktus pēc kārtas un ne tikai atspēlēja deficītu, bet arī pārņēma spēles vadības grožus savās rokās. Pirmais puslaiks noslēdzās ar cerīgu +6 (36:30).

Otro puslaiku laukuma saimnieki aizvadīja, pūloties nepielaist pretiniekus pārāk tuvu, tomēr trešās ceturtdaļas izskaņā rīdzinieki rezultāta starpību bija samazinājuši līdz minimumam, un spēles galotnē veiksme nostājās viņu pusē – 72:76.

Lielisku sniegumu svarīgajā mačā demonstrēja 17 gadus vecais Kristaps Zalāns, kurš esot laukumā vien 16 minūtes, guva 14 punktus, tajā skaitā ar 100% precizitāti realizēja divus metienus no tuvās un trīs – no tālās distances. Viņš arī izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, divas reizes pārķēra pretinieku piespēles un nopelnīja augstāko lietderības koeficientu komandā – 17. Toms Jēkabs Bērziņš komandas labā sakrāja 16 punktus un piecas bumbas zem groziem.

“Aizdevums.lv” Reģionālās basketbola līgas astotdaļfināla otrā spēle, 27.02.2024., Jēkabpils Sporta halle
“Jēkabpils SC/Sedumi” - “East-Ball/RTDP” 72:76 (13:16, 23:14, 16:21, 20:25)

Jēkabpils: Bērziņš 16 (5ab), K. Zalāns 14 (2p – 2/2, 3p – 3/3), Pērkons 9 (6ab), Čaupjonoks 9, Ozoliņš 8, R. Zalāns 7 (7ab), Koļesinskis 4 (7ab), Ermansons 3, M. Zībergs 1, Čiekurs 1, K. Zībergs, Veigulis

Čempionāta pamatturnīrā Andra Čerjaka trenētā komanda ar astoņām uzvarām un astoņiem zaudējumiem Austrumu grupā ieņēma piekto vietu deviņu komandu konkurencē un kvalificējās izslēgšanas turnīram. Pagājušā sezonā jēkabpilieši apstājās ceturtdaļfinālā, trīs spēļu sērijā piekāpjoties BK “Jaunpils” vienībai.

Komandu atbalsta Jēkabpils Sporta centrs un SIA “Sedumi”.