Jaunumi

Atklāj jaunuzbūvēto Jēkabpils sporta halli
16. oktobris, 2020 Foto: Lāsma Irša

Atklāj jaunuzbūvēto Jēkabpils sporta halli

Šodien, 15.oktobrī, ar svinīgu lentas griešanu tika atklāta Jēkabpils sporta halle. Jaunā halle ir kā simboliska dāvana jēkabpiliešiem un pilsētas viesiem Jēkabpils 350 jubilejas gadā. Pasākums sākās ar svinīgajām uzrunām un klātesošos sveica Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps, pilsētas domes deputāts Leonīds Salcevičs, Latvijas Republikas Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens, Latvijas Hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis, Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis,  hokeja kluba “Dinamo” prezidents Juris Savickis,  SIA “LC Būve” valdes loceklis Sandis Dzērvītis un Jēkabpils Sporta centra direktors Juris Bobrovs. Pēc uzrunām notika svinīga lentas pārgriešana, simboliski kā jaunajai sportistu paaudzei piedaloties arī mazajai hokejistei Melānijai un basketbolistam Raitim.

Domes priekšsēdētājs A.Kraps:” Halles ideja pilsētā tika lolota gadu desmitiem, tāpēc ir ļoti liels prieks, ka halle ir uzcelta. Varu teikt, ka šodien sākam jaunu etapu Jēkabpils sporta dzīvē. Jaunā halle būs labs pamats jaunās paaudzes izglītošanai, tā nesīs artavu arī sporta attīstībai reģionā. Esmu gandarīts un pateicīgs visiem par ieguldīto darbu, ideju un spēku šīs halles tapšanā. Ceru, ka jau tuvākajā nākotnē šī būs vieta, kur tiks kaldinātas Latvijas olimpiskās medaļas un sasniegtas jaunas sportiskās virsotnes. Es ceru, ka  no mazajiem bērniem, kuri hallē sāks sporta gaitas, pēc vairākiem gadiem izaugs nākamie augsta līmeņa sportisti Latvijā un pasaulē. Novēlu, lai šī halle būtu noderīga katram iedzīvotājam, kurš vēlas būt sportisks, aktīvs  un vesels.”

A.Kraps savā uzrunā arī īpašu paldies teica bijušajam Jēkabpils mēram Leonīdam Salcevičam uzsverot, ka halle pilsētā tapusi,  pateicoties viņa ieguldītajam darbam daudzu gadu garumā, viņa vēlmei un entuziasmam  par to, ka Jēkabpilī ledus hallei noteikti ir jābūt!

Halles atklāšanas dienā Jēkabpils pilsētas vadība saņēmusi apsveikumus no Latvijas Republikas Saeimas deputāta Māra Kučinska, Finanšu ministra Jāņa Reira, Bijušā izglītības un zinātnes ministra, Rīgas domes deputāta Kārļa Šadurska, Latvijas Sporta federāciju padomes prezidenta Einara Fogeļa, kā arī Latvijas handbola federācijas prezidenta Mārtiņa Bičevska. Pēc uzrunām  klātesošie tika aicināti uz halles apskati. Arī dienas turpinājumā ar improvizācijas teātra aktieriem, reģistrētiem apmeklētājiem bija iespēja doties ekskursijās un iepazīt halles ēku.

Papildu informācija:
Jēkabpils multifunkcionālās sporta halles būvniecība tika sākta 2018.gada 28.novembrī un noslēdzās 2020.gada 31.jūlijā. Būvdarbus veica A/S “PANEVĖŽIO STATYBOS TRESTAS”, SIA “ARMS group” un SIA “LC Būve”. Projekta kopsumma 13 894 359, 00 EUR (ar PVN), no tā pašvaldības līdzfinansējums 211 485,00 EUR, aizņēmums no Valsts kases 12 082 874,00 EUR un 1 600 000,00 EUR valsts finansējums no Izglītības un zinātnes ministrijas. Sporta halles kopējā platība ir 8468,8 kv.m. Tajā ir izveidota universāla sporta zāle basketbolam un volejbolam ar teleskopiskām tribīnēm 1000 skatītājiem un stacionārām tribīnēm 100 skatītājiem, ar iespēju zāli transformēt publisku pasākumu rīkošanai, ierīkotas zāles trenažieriem, aerobikai, horeogrāfijai, uzbūvēta “B” kategorijas hokeja arēna ar sēdvietām 300 skatītājiem, izveidotas sportistu ģērbtuves, treneru telpas, inventāra, saimnieciskās un administrācijas telpas, vestibils ar garderobes telpu, labierīcībām, kā arī paredzētas telpas Jēkabpils Sporta skolai un kafejnīcas izvietošanai. Ir veikta arī pieguļošās teritorijas labiekārtošana un izveidoti stāvlaukumi automašīnām.

Avots: Jēkabpils pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa
Ieteikt citiem: