Jaunumi

Kādu skriešanas apģērbu izvēlēties?
1. aprīlis, 2021

Kādu skriešanas apģērbu izvēlēties?

Rubriku "Jēkabpils sporta centrs iesaka - skrien!" turpinām ar padomiem piemērota apģērba izvēlei.

Skrienot velc mugurā apģērbu, kurā ne tikai jūties labi, bet par kuru vari pilnībā aizmirst sportošanas laikā. Svarīgi, lai tevis izvēlētie legingi vai bikses skrienot neslīdētu uz leju, bet krekliņš - nebrauktu uz augšu. Sievietēm jāizvēlas sporta krūšturis, kas ir gana cieši pieguļošs.

Kokvilna šoreiz nederēs. Lai arī kokvilnas audums ir dabīgs un ādai patīkams, tas uzsūc sviedrus un paliek slapjš. Tas vairāk berzīs un vēsā laikā arī sliktāk uzturēs siltumu. Tātad pirmajai kārtai, kas ir tiešā saskarē ar ķermeni, jāizvēlas sintētisks, viegls, gaisa caurlaidīgs audums. Tādi apzīmējumi kā “QuickDry” “Coolmax”, “Themolite Base”, “Viloft”, “Polypropylene” un citi nozīmē, ka apģērbam ir speciālas mitruma atdeves, siltuma saglabāšanas un ventilācijas funkcijas. Aukstā laikā pirmajai kārtai noderēs sportiskām aktivitātēm paredzēta termoveļa.

Ja nepieciešams, pa virsu apakšējam slānim jāvelk vējjaka, ja ir lietains laiks, vai džemperis, ja laiks ir sauss.

Laikā, kad ārā temperatūra ir zem nulles, jāģērbj vairākas apģērba kārtas, tas neļaus siltumam izplūst no organisma un skrienot būs silti. Tas attiecas arī uz biksēm. Jāņem vērā, cik izturīgs esi pret aukstumu, arī kādā intensitātē paredzēts skriešanas treniņš – jo ātrāk skriesi, jo plānākam vajadzētu būt apģērbam.

Arī zeķēm ir jābūt no elpojoša materiāla un labi jāuzsūc mitrumu. Ieteicams bez liekām vīlēm, lai skrējiena laikā tās nesāktu berzt kājas. Potītēm un ahileja cīpslai jābūt apsegtai, īpaši jau vēsā laikā.

Svarīgi izvēlēties arī laikapstākļiem atbilstošu cepuri un pavisam aukstā laikā - arī cimdus. Par kakla apsegšanu domas dalās, citiem patīk skriet pliku kaklu, citiem tomēr aplikt kādu vieglu šallīti.

Neaizmirsti par drošību, ja vari izvēlēties, pērc apģērbu, kurā jau ir iestrādāti gaismu atstarojoši elementi.

#Jēkabpilssportacentrsiesaka #JSCiesaka

Ieteikt citiem: