Jaunumi

Jēkabpils sporta centrs iesaka – DODIES PASTAIGĀ! | 2. nedēļas kopsavilkums
22. janvāris, 2021 Foto: Sandras Paegļkalnes fotokonkursam iesūtītā fotogrāfija

Jēkabpils sporta centrs iesaka – DODIES PASTAIGĀ! | 2. nedēļas kopsavilkums

Jau otro nedēļu sociālo tīklu ierakstu sērijā “Jēkabpils sporta centrs iesaka” dalāmies ar ieteikumiem un iedvesmu, kā šajā laikā, kad mūsu dzīvi skar daudz ierobežojumu, uzlabot savu pašsajūtu un apzināti un pārdomāti pievērsties fiziskām aktivitātēm un ieviest tās kā regulāru ieradumu.

Šajā rakstā piedāvājam iepazīties ar šīs nedēļas “Jēkabpils sporta centrs iesaka” padomiem, kas turpināja 12.janvārī aizsākto tēmu “Dodies pastaigā!”.

Šonedēļ piedāvājām trīs dažādu distanču pastaigu maršrutus Jēkabpilī, kas atvieglos pastaigu maršruta izvēli tiem, kam ierastās pastaigu takas jau labi zināmas.

Pastaiga "Apciemos parkus, laukumus un skvērus!"

Sadarbībā ar Jēkabpils Kultūras pārvaldi aicinājām doties īsā, ģimenēm ar bērniem piemērotā pastaigas maršrutā, kas aptver Jēkabpils centra parkus, skvērus un laukumus. Maršruta distance ved no Kena parka uz Vecpilsētas laukumu (kur līdz 24. janvārim pie instalācijas “Pilsētas stāsts” apskatāma barikādēm veltīta izstāde), uz Trešdienas tirgus laukumu (pa ceļam uz šo laukumu var aplūkot brīvdabas gleznu galeriju Brīvības ielā), tālāk uz Jēkaba skvēru (Jēkaba un Pasta ielas stūrī), Riekstu skvēru (Pasta un Akmeņu ielas krustojumā) un Islandes skvēru, pastaigu noslēdzot starta punktā – Kena parkā. Maršruta distance ir aptuveni 3 km.

Maršruts pieejams te: https://vesture.dodies.lv/#m=16/56.49613/25.87143&l=O&nktl=TJPy3128b5kU2MrSdhuEJQ

Pastaiga "Apciemo Daugavas abus krastus!"

Garāku distanču cienītājiem piedāvājām divus Jēkabpils sporta centra izstrādātos pastaigu maršrutus abos Daugavas krastos. 11 km maršruts aizvedīs jūs pastaigā starp divām ūdenstilpēm – gar Daugavas krastu un visapkārt Radžu ūdenskrātuvei. Savukārt otrs pastaigu maršruts (5 km distance) aptver otru Daugavas krastu – Krustpils pusi.  

Abi maršruti pieejami te: https://vesture.dodies.lv/#m=13/56.50955/25.90799&l=O&nktl=Qx2iAnhar-JxT_nMB5k52Q

Šajā mājaslapā iespējams maršrutu saglabāt arī GPX faila formātā, kas atvieglos maršruta distances iziešanu dabā. Vairāk par GPX failu lietošanu uzzini te: https://saite.lv/I4q3c

Izvēlies pastaigām piemērotu apģērbu!

Tāpat rubrikas “Jēkabpils sporta centrs iesaka” ietvaros atgādinājām par piemērota apģērba izvēli, dodoties pastaigās vai baudot ziemas priekus brīvdabā.

Dodoties staigāt, protams, jāģērbjas atbilstoši laika apstākļiem un jāatceras – uzmanība jāpievērš ne tikai ārgaisa temperatūrai, bet arī vēja ātrumam, jo stiprs vējš pastiprina salšanu un veicina apsaldējumu rašanos.

Nav nepieciešams pārspīlēt ar pārāk biezu drēbju kārtu. Tā virsējam slānim jābūt no materiāla, kas pasargā no vēja un lietus; tam seko vidējais slānis, kas nodrošina siltumu un ventilāciju. Visbeidzot, iekšējam apģērba slānim jābūt no materiāla, kas labi izvada sviedrus un kontrolē gaisa cirkulāciju, lai āda saglabātos silta un sausa, bieži kā ķermenim tuvāko kārtu iesaka speciālu termoveļu. Protams, ziemas laikā nevar aizmirst arī par cepuri, šalli un cimdiem. Svarīgi ir gaismu atstarojoši elementi uz apģērba gan bērniem, gan pieaugušajiem. Tāpat svarīgi vilkt ziemas apstākļiem piemērotus apavus. Lai izvairītos no traumām, ziemā ir svarīgi izvēlēties piemērotus apavus ar rievotu zoli.

Apģērbs un apavi jāpiemēro izvēlēto aktivitāšu veidam, piemēram, silts, mitrumizturīgs apģērbs un neslīdoši apavi būs ļoti svarīgi apmeklējot Jēkabpils Mežaparka kalnu un kameršļūkšans trasi.

Lai drošas un patīkamas pastaigas!

#JSCiesaka #Jēkabpilssportacentrsiesaka

Jau nākošnedēļ rubrikā “Jēkabpils sporta centrs iesaka” būs jauna tēma! Mūsu ieteikumiem un praktiskajiem uzdevumiem ik dienu seko līdzi mūsu sociālajos kontos Facebook un Instagram!

 

Ieteikt citiem: