Jaunumi

#Jēkabpils350km, Sporta svētki un jaunās halles atvēršana – nozīmīgākie 2020. gada notikumi sportā Jēkabpilī
21. decembris, 2020 Foto: Lāsma Irša

#Jēkabpils350km, Sporta svētki un jaunās halles atvēršana – nozīmīgākie 2020. gada notikumi sportā Jēkabpilī

2020. gads ir bijis izaicinājumu un neierastu pavērsienu pilns arī sporta jomā, tomēr arī šajā pārmaiņu laikā aktīva dzīvesveida piekritējiem ir bijusi iespēja piedalīties vairākos vērienīgos un interesantos Jēkabpils sporta pasākumos. Atskatoties uz Jēkabpils jubilejas gadu, varam atzīmēt vairākus no tiem.

Godinot Jēkabpils pilsētu 350. dzimšanas dienā, Jēkabpils sporta centrs 2020. gada vasarā piedāvāja vienreizēju iespēju svinēt svētkus kustībā un pieņemt izaicinājumu skrienot, ejot vai braucot ar velosipēdu, sakrāt 350 km un saņemt savā īpašumā ekskluzīvu jubilejas medaļu. Individuālie dalībnieki kilometrus krāja individuāli, savukārt, ģimenes un organizācijas to darīja kopīgiem spēkiem.

Izaicinājums izpelnījās lielu popularitāti, uzdevumu izpildīja ap 700 cilvēku, kopā nopelnot vairāk nekā 450 jubilejas medaļu. Dalībnieki aktīvi dalījās ar kilometru krāšanas fotogrāfijām sociālajos tīklos, un mirkļbirka #Jēkabpils350km ātri kļuva atpazīstama tuvu un tālu.

Jubilejas medaļu saņemšana notika vēl kādā lielā un nozīmīgā pasākumā – Sporta svētkos, kas 29. augustā risinājās Jēkabpils Mežaparkā. Aktivitāšu bija daudz gan lieliem, gan maziem, izcelsim vērienīgākās no tām.

  • Vēl pirms svētku oficiālās atklāšanas, pašā rīta agrumā, Radžu ūdenskrātuves ūdeņos devās makšķernieki, lai cīnītos par lielāko lomu un uzvaru Konstantīna Martinova piemiņas sacensībās pludiņmakšķerēšanā un spiningošanā. 
  • Visas dienas garumā nerimstoša aktivitāte bija vērojama abos komandu sporta veidu laukumos – pludmales volejbolā sacentās 14 komandas, bet 3x3 basketbolā - 11.
  • Lielu apmeklētāju interesi raisīja Rodrigo Laviņa sporta studijas piedāvājums uzvilkt hokejista tērpu, ņemt rokās nūju un  iejusties vārtsarga, uzbrucēja vai aizsarga lomā.
  • Tāpat svētku dalībnieki labprāt tuvāk apskatīja Jēkabpils  autosportistu transportlīdzekļus un aprunājās ar pašiem autobraucējiem – Reini Nitišu, Mārtiņu Svili, Matīsu Vasili, Ivaru Joeli, Mārtiņu Lapiņu un Jāni Ščerbicki. 
  • Tautas skrējiena starta līniju šķērsoja 66 skrējēji, lai dotos aptuveni 6,5 km garajā maršrutā apkārt Radžu ūdenskrātuvei.
  • Velosprinta izaicinājumā dalībniekiem bija pēc iespējas ātrāk jāveic aptuveni 1 km garš maršruts Mežaparka kalna pakājē. Šajā disciplīnā spēkiem mērojās 34 velobraucēji. 
  • Lielāko popularitāti no deviņām piedāvātajām individuālajām un pāru atrakcijām izpelnījās “Jautra šautra”, kurā piedalījās 103 dalībnieki, “Maisiņbolā” spēkiem mērojās 70 dalībnieki, bet 61 apmeklētājs pārbaudīja savus atjautību un veiklību “Futbolgolfā”. 
  • Spēka zonā sportistus pulcēja “Impulss fitness” un Latvijas Powerliftinga federācija. Par spēcīgāko skolu kļuva  Jēkabpils Valsts ģimnāzija.
  • Kamēr lielie sacentās, tikmēr mazie piedalījās lidojošo pūķu izgatavošanā, spēlēja milzu “Cirku” ar Jēkabpils objektiem, pildīja dažādus veiklības un atjautības uzdevumus un lēkāja pa piepūšamajām atrakcijām.
  • Paši izturīgākie vakarā pulcējās uz muzikāliem pasākumiem Radžu ūdenskrātuves krastos.

Oktobra vidū Jēkabpils pilsētas pašvaldība un Jēkabpils sporta centrs aicināja jēkabpiliešus un pilsētas viesus uz ilgi gaidītās Jēkabpils multifunkcionālās sporta halles atklāšanas svētkiem, kas risinājās četru dienu garumā – no 15. līdz 18. oktobrim.  Jaunā halle ir kā simboliska dāvana jēkabpiliešiem Jēkabpils 350 jubilejas gadā. Pasākums sākās ar svinīgām uzrunām un klātesošos sveica gan jēkabpilieši, gan aicinātie viesi.

Pēc svinīga atklāšanas un lentas pārgriešanas halles durvis tika vērtas ekskursijām, slidošanas un kērlinga nodarbībām, pirmās spēles jaunajos laukumos aizvadīja BK “Jēkabpils” basketbolisti, SK “Jēkabpils Lūši” volejbolisti un treniņspēli nospēlēja tuvākās apkārtnes hokejisti.

Lielu iedzīvotāju atsaucību izpelnījās arī katra Jēkabpils sporta centra organizētās pārgājienu sērijas pastaiga –  “Zelta kļavu meklējot’, “Novēli man lidojumam labvēlīgu laiku”, “Caur Salu uz salu”, “Starp Daugavu un Saku" un #BeActive pārgājiens apkārt Radžu ūdenskrātuvei, kas pulcēja 630 skolēnus.

Jēkabpils sporta centrs saka paldies visiem, kas aktīvi piedalījušies pilsētā organizētajos sporta pasākumos un novēl uzturēt možu garu!

Ieteikt citiem: