Stadions

Jēkabpils stadions ir atvērta tipa stadions, kas piemērots vieglatlētikas un futbola starptautiska, Latvijas un vietēja mēroga sacensību organizēšanai. Tas atrodas Brīvības ielā 289 un ir pieejams iedzīvotājiem visas nedēļas garumā.

Stadionā pieejamā infrastruktūra:
  • Vieglatlētikas treniņiem un sacensībām ir pieejami astoņi celiņi, kurus iespējams izmantot dažādām skriešanas disciplīnām, ieskaitot šķēršļu bedri – skrējienam. Lekšanas disciplīnām pieejams  augstlēkšanas, kārtslēkšanas sektors, tāllēkšana un trīssoļlēkšana. Kā arī pieejams lodes grūšanas sektors un mešanas disciplīnas - šķēps, disks un veseris. Sacensību organizatoru vajadzībām ir pieejama foto finiša noteikšanas elektronika.
  • Futbola laukums ar dabīgo segumu.
  • Sportistu vajadzībām izveidotas četras ģērbtuves ar dušām, kā arī pieejama atsevišķa telpa tiesnešiem.
  • Stadiona lielajās tribīnēs iespējams uzņemt 1111 skatītājus, papildus ir pieejamas mazās tribīnes ar 100 sēdvietām.
  • Papildus stadiona teritorijā ir ielu vingrošanas laukums un iekštelpās iespēja spēlēt galda tenisu un šahu. Tālrunis informācijai un rezervācijai: 26353006.
Par stadiona vēsturi:

1950. gada 14. maijā Jēkabpilī, Brīvības ielā 289 ar futbola maču un aptuveni 500 skatītājiem tika atklāts stadions “Dinamo”, kurā bija futbola laukums, skrejceļš un skatītāju sēdvietas.

Sešdesmitajos gados sporta attīstību pārņēma BSB “Vārpa”, pateicoties tās aktīvajai darbībai Latvijā, 1976. gadā tika rasta iespēja renovēt stadionu. Pēc renovācijas stadions ieguva jaunu nosaukumu -  stadions “Vārpa”. Nākamo ievērojamo atjaunošanu un modernizāciju  stadions piedzīvoja 2007. gadā, kad kļuva par pirmo stadionu Latvijā, kuram bija astoņi skrejceliņi ar augstākās kvalitātes segumu.

Šobrīd stadions ir sporta un atpūtas kompleksa sastāvdaļa un komunikācijā tiek saukts par Jēkabpils stadionu.

Sacensību un treniņu rīkošana stadionā un tam piegulošajā teritorijā jāsakaņo ar Jēkabpils Sporta centru, zvanot pa tālr.: 29479500 (Jānis).