Mežaparks

Jēkabpils Mežaparks ir viena no Jēkabpils iedzīvotāju un pilsētas viesu iemīļotākajām vietām, kas ikdienā kalpo par lielisku vietu fiziskām aktivitātēm un veselīga dzīvesveida stiprināšanai. Parks atrodas Neretas ielā 121.

Mežaparka teritorijā:
 • izveidoti labiekārtoti un apgaismoti sporta spēļu laukumi – viens basketbolam un trīs – pludmales volejbolam;
 • trenažieri spēka vingrinājumiem;
 • pieejama 500 m gara asfaltēta un apgaismota trase, kur iespējams izmantot skriešanai, velobraukšanai, rollerslēpošanai un citām aktivitātēm. Rollerslēpošanas inventāru un distanču slēpes ziemas laikā var iznomāt kameršļūkšanas kalna namiņā.
 • kopš 2014. gada teritorijā darbojas vissezonas kameršļūkšanas trase, kuras garums ir ~ 80m;
 • kopš 2020. gada rudens Mežaparka teritorija ir pieejams disku golfa parks "Lūša ķepa". Parka izmantošana un disku noma - bez maksas. 
 • mazākajiem parka apmeklētājiem pieejams bērnu rotaļu laukums, kurā atrodas 2021. gadā uzbūvētā "Lūšu māja";
 • parkā ierīkota 10 metru gara koka vingrošanas iekārta „Lūša taka”, kas trenē līdzsvaru un attīsta veiklību;
 • izveidota "Pēdu taka", kas paredzēta veselības stiprināšanai, staigājot pa to ar basām kājām, var stiprināt imūnsistēmu, uzlabot koncentrēšanos un kliedēt spriedzi. Tā ir 130 metru gara, sadalīta sešos posmos, katrā no tiem taku klāj cita veida dabas materiāli – čiekuri, oļi, baļķi, šķembas, akmeņi un celmi;
 • lielformāta spēle „Meža domino” un citas spēles;
 • pie kameršļūkšanas kalna ir uzstādīts āra tenisa galds, ko jebkurš Mežaparka apmeklētājs var lietot bez maksas. Jāņem līdzi vien savas raketes un bumbiņas;
 • pie kameršļūkšanas kalna gan lieliem, gan maziem patiks izmēģināt mini ekskavatoru;
 • ziemas mēnešos iespējams izmantot distanču slēpju nomu un Mežaparka kalna pacēlāju slēpošanai.
 • pie kalna namiņa ikvienam ir pieejama velosipēdu remonta stacija, kas aprīkota ar pumpi un dažādu remontatsēgu komplektu;
 • pie kalna namiņa visu diennakti ir pieejams kafijas automāts;
 • Pa labi no galvenās pludmales atrodas veikparks.lv, kurš piedāvā vizināšanos ar veikbordiem un SUP dēļu nomu, turpat blakus atrodas AWAKE kafejnīca ar lielisku kafiju un ēdieniem;

 • Vasarā Mežaparka teritorijā iespējams iegādāties gardo MiniMelts saldējumu.

Radžu ūdenskrātuve

Blakus Mežaparkam atrodas Radžu ūdenskrātuve, kuras galvenajai pludmalei ik gadu tiek piešķirts Zilais karogs. Apkārt ūdenskrātuvei vijas ~6,4 km gara, gleznainām ainavām bagāta un skaista trase, kas piemērota pastaigām, skriešanai un velobraukšanai. Ūdenskrātuvē atrodas dižakmens – Radžu jeb Brodu akmens, kas ir otrs lielākais Latvijas teritorijā. Tā augstums ir 3,1 m un apkārtmērs – 19,5 m.

Pludmalē ir pieejama airu laivu, kajaku ūdens velosipēdu un SUP dēļu noma, kas paver lielisku iespēju vizināties pa plašo ūdenskrātuvi, lai baudītu dabas skaistumu un krāšņās baltās ūdensrozes. Radžu ūdenskrātuve ir lieliska vieta, kur satikties makšķerniekiem, piedāvājumā ir licencētā makšķerēšana un vēžošana.

Radžu ūdenskrātuvē pie Brodiem ir vēl viena labiekārtota peldvieta ar smilšainu pludmali un pārģērbšanās kabīni.

Apkārt Radžu ūdenskrātuvei ir izveidotas astoņas piknika vietas ar galdu, soliem un grilu.

darba laiki

Peldlīdzekļu noma pieejama pludmales namiņā, kura darba laiks peldsezonā ir katru dienu no plkst. 9.00 līdz 21.00, ārpus peldsezonas - katru dienu no pl. 9.00 līdz 17.00. Iznomājot inventāru, jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.

Kameršļūkšanas trases, rollerslēpošanas, distanču slēpošanas inventāra noma un disku golfa disku noma ir pieejama kalna namiņā, kura darba laiks ir no trešdienas līdz piektdienai, no plkst. 12.00 līdz 19.00 un sestdien, svētdien – no plkst. 11.00 līdz 19.00. Pirmdienās un otrdienās – slēgts.

CENAS

Piepūšamo kameru un pacēlāja noma* stunda 5 €
Distanču slēpju komplekta (slēpes, zābaki, nūjas) noma* stunda 3 €
Rollerslēpju komplekta (slēpes, ķivere, elkoņu un ceļu aizsargi, nūjas) noma* stunda 3 €
Atrakcija “Ekskavators” 4 min 1€
Laivu noma (līdz 4h dienā) stunda 2 €
Ūdens velosipēdu noma stunda 5 €
SUP dēļa noma (komplektā veste un airis) 30 min 3 €
SUP dēļa noma (komplektā veste un airis) stunda 5 €
Kajaka divvietīga noma (komplektā vestes un airi) stunda 3 €

*Jēkabpils novada izglītības iestāžu audzēkņiem, personām ar invaliditāti, pensionāriem un daudzbērnu ģimenēm (uzrādot attiecīgā statusa apliecinošu dokumentu) tiek piemērota 50% atlaide.

Par Mežaparka un Radžu ūdenskrātuves vēsturi:

Jēkabpils Mežaparks ir stādīts 1966.gadā, lai pasargātu pilsētu no dolomītu karjera izstrādes putekļiem. Kad 1987.gadā izmantotie karjeri 158 ha platībā tika appludināti un pilsētas tuvumā izveidojās atpūtas vieta.