Mežaparks

Jēkabpils Mežaparks ir viena no Jēkabpils iedzīvotāju un pilsētas viesu iemīļotākajām vietām, kas ikdienā kalpo par lielisku vietu fiziskām aktivitātēm un veselīga dzīvesveida stiprināšanai. Parks atrodas Neretas iela 121.

Mežaparka teritorijā ir:
  • izveidoti labiekārtoti un apgaismoti sporta spēļu laukumi – viens basketbolam un trīs – pludmales volejbolam;
  • trenežieri spēka vingrinājumiem;
  • pieejama 500 m gara asfaltēta un apgaismota trase, kur iespējams izmantot skriešanai, velobraukšanai, rollerslēpošanai un citām aktivitātēm. Rollerslēpošanas inventāru var iznomāt kameršļūkšanas kalna namiņā.
  • kopš 2014. gada teritorijā darbojas vissezonas kameršļūkšanas trase, kuras garums ir ~ 80m;
  • mazākajiem parka apmeklētājiem pieejams bērnu rotaļu laukums;
  • parkā ierīkota 10 metru gara koka vingrošanas iekārta „Lūša taka”, kas trenē līdzsvaru un attīsta veiklību;
  • izveidota "Pēdu taka", kas paredzēta veselības stiprināšanai, staigājot pa to ar basām kājām, var stiprināt imūnsistēmu, uzlabot koncentrēšanos un kliedēt spriedzi. Tā ir 130 metru gara, sadalīta sešos posmos, katrā no tiem taku klāj cita veida dabas materiāli – čiekuri, oļi, baļķi, šķembas, akmeņi un celmi;
  • lielformāta spēle „Meža domino” un citas spēles;
  • ziemas mēnešos iespējams izmantot distanču slēpju nomu un Mežaparka kalna pacēlāju slēpošanai.
Radžu ūdenskrātuve

Blakus Mežaparkam atrodas Radžu ūdenskrātuve, kurai ik gadu tiek piešķirts Zilais karogs. Apkārt ūdenskrātuvei vijas ~6,4 km gara, gleznainām ainavām bagāta un skaista trase. Ūdenskrātuvē atrodas dižakmens – Radžu jeb Brodu akmens, kas ir otrs lielākais Latvijas teritorijā. Tā augstums ir 3,1 m un apkārtmērs – 19,5 m.

Pludmalē ir pieejama laivu, ūdens velosipēdu un SUP dēļu noma, kas paver lielisku iespēju vizināties pa plašo ūdenskrātuvi, lai baudītu dabas skaistumu un krāšņās baltās ūdensrozes. Radžu ūdenskrātuve ir lieliska vieta, kur satikties makšķerniekiem, piedāvājumā ir licencētā makšķerēšana un vēžošana.

darba laiki:

Laivu, ūdens velosipēdu un SUP dēļu noma pieejama pludmales namiņā, kura darba laiks peldsezonā no maija līdz septembra vidum: katru dienu no plkst. 9.00 līdz 21.00. Iznomājot inventāru, jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.

Kameršļūkšanas trases un rollerslēpošanas inventāra noma ir pieejama kalna namiņā, kura darba laiks visa gada garumā ir no trešdienas līdz piektdienai, no plkst. 12.00 līdz 19.00 un sestdien, svētdien – no plkst. 11.00 līdz 19.00. Pirmdienās un otrdienās – slēgts.

Par Mežaparka un Radžu ūdenskrātuves vēsturi:

Jēkabpils Mežaparks ir stādīts 1966.gadā, lai pasargātu pilsētu no dolomītu karjera izstrādes putekļiem. Kad 1987.gadā izmantotie karjeri 158 ha platībā tika appludināti un pilsētas tuvumā izveidojās atpūtas vieta.