Jēkabpils Sporta laureāts 2022

Apbalvoti Jēkabpils novada 2022. gada sporta laureāti

Piektdien, 27. janvārī, Krustpils kultūras centrā tika apbalvoti un godināti ātrākie, stiprākie, izturīgākie, veiklākie un mērķtiecīgākie – tie, kas godam nesuši Jēkabpils novada vārdu Latvijas, Eiropas un pasaules sporta arēnās un kas ar aizrautību un mīlestību veltījuši sevi sportam.

Atzinības un naudas balvas

Naudas balvas un pateicības rakstu par izcīnītām godalgotām vietām Latvijas, Baltijas, Eiropas un pasaules čempionātos un Latvijas Kausa kopvērtējumos saņēma 99 sportisti, kas pārstāvējuši Jēkabpils novadu.

Ar atzinības rakstiem un naudas balvām tika apbalvotas vairākas Jēkabpils novada komandas, kas 2022. gadā izcīnījušas medaļas Latvijas komandu čempionātos.

Par pirmo vietu Latvijas čempionātā atzinību saņēma SK “Jēkabpils Lūši” volejbola komanda: treneris Mārcis Obrumans, valdes priekšsēdētājs Māris Trušelis un spēlētāji: Dāvis Emīls Melnis, Ernests Krakops, Vladislavs Blumbergs, Aleksandrs Samuilovs, Edvīns Viguls, Zigurds Adamovičs, Jānis Medenis, Kristers Landzāns, Edgars Kalnozols, Kristaps Cvilikovskis, Timurs Aisens, Armands Āboliņš, Edijs Krakops, Pāvels Jemeļjanovs un Ēriks Voroņko.

Ar 22 komandu konkurencē izcīnīto sudraba medaļu Latvijas Nacionālajā basketbola līgā tika sveikta basketbola kluba “Jēkabpils” komanda: treneris Artūrs Brūniņš, Mikus Sokolovs, Kārlis Večens, Jurijs Aleksejevs, Mārtiņš Vīņauds, Rihards Strauts, Artis Arnītis, Lauris Bērziņš, Roberts Mednis, Reinis Ermansons, Sandis Bēts, Edgars Ivanovs, Juris Kalniņš, Edvīns Skudra un Lāsma Irša.

Trenera Andra Čerjaka trenētā basketbola komanda “Jēkabpils Lūši” Latvijas Reģionālajā basketbola līgā izcīnīja augsto trešo vietu. Atzinību saņēma treneris Andris Čerjaks un spēlētāji: Edijs Stiebriņš, Edgars Čaupjonoks, Klāvs Zībergs, Kristaps Pērkons, Adrians Valters Čiekurs, Jānis Censonis, Armands Ķiploks, Niklāvs Everts Vanags, Jānis Koļesinskis, Tomass Indriksons, Renārs Spūlis, Arnis Gūtmanis un Ritvars Zalāns.

2022. gada nogalē norisinājās pirmais Latvijas čempionāts mamanetā, un tajā 17 komandu konkurencē triumfēja Zasas mamaneta komanda: Iveta Aišpure, Ieva Kokina, Ieva Dreimane, Laura Aišpure, Inese Geižāne, Laura Dilāne, Arta Muceniece, Laura Audzīte, Austra Borovska un Baiba Bite.

Arī mazā komandā ir spēks! Aldona Homiča, Margarita Smirnova, Daina Ročāne, Valērija Naumova, Andželika Petrauskiene un Ina Jozepsone tika godinātas par izcīnīto sudraba medaļu Latvijas komandu čempionātā galda tenisā.

Par augstvērtīgiem sasniegumiem savās disciplīnās un vecuma grupās vieglatlētikas arēnā Latvijas mēroga čempionātos vecmeistariem tika sumināta Aivita Ķiploka, Anatolijs Macuks, Ivars Dundurs, Jānis Erts, Viktors Zarņickis un Aldonis Palkavnieks. Savukārt par Pasaules čempionātā Tamperē izcīnītajām trīs zelta medaļām soļošanas distancēs godināts tika Normunds Ivzāns.

Par augsto piekto vietu Eiropas čempionātā novusā tika sveikta Ritu Lambu, savukārt par uzvaru Latvijas čempionātā novusā vecmeistariem pateicību saņēma Uldis Kampāns.

Šahs ir viņa dzīvesveids, kas pagājušajā gadā sportistu aizveda līdz Latvijas čempionāta uzvarai ātrajā šahā. Sportists, kurš sevi attaisnojis prāta spēļu arēnā – Nikolajs Krilovs.

Par godalgotu vietu Latvijas čempionātā šautriņu mešanā tika apbalvota Anda Seimane.

Par godalgotām vietām Latvijas čempionātos orientēšanās sportā atzinības saņēma Daina Lūkina, Justs Lūkins, Jurijs Narels, Aivars Druvenieks, Zigmunds Daščors, Imants Meldrājs un Andris Bērziņš, bet par sasniegumiem velo orientēšanās čempionātā – Rinolds Skirjus.

Par godalgotām vietām Latvijas čempionātā biatlonā ar suni tika sveikta Amanda Lapsa, Olga Buce, Elizabete Medzjuta, Annija Degtereva un treneris Guntis Stankevičs.

Pagājušā gada sezonā aktīvi savu dalību plaša mēroga sacensībās pieteikuši velokluba “Selonia” dalībnieki. Pateicības par sasniegumiem saņēma Inga Valtere, Dana Sila un Evita Bauska.

Uz skatuves tika aicināti spēcīgākie Jēkabpils novada sportisti, kuri sevi ierakstījuši medaļnieku statusā Latvijas čempionātos svaru stieņa spiešanā guļus un spēka trīscīņā – Olga Miglāne, Lauris Daņiļevičs, Ēriks Mašinskis, Židrijus Sabaļausks, Aleksandrs Miglāns un treneris Aleksandrs Andronovs.

Svarbumbu celšanā Eiropas čempionāta zelta medaļnieku statusā sevi ierakstīja Māris Rubulis un viņa treneris Vladislavs Voitehovičs. Par godalgotām vietām Latvijas čempionātos atzinības saņēma Anda Spriņģe, Estere Romanovska, un Andris Melnis.

Apbalvojumi par attieksmi, ieguldījumu un sasniegumiem

Kā jau katru gadu, arī šoreiz īpaši tituli tika piešķirti sportistiem par attieksmi, ieguldījumu un sasniegumiem sporta arēnās.

“Mūža ieguldījums sportā” – Tatjana Novosjolova. Viņa ir Jēkabpils novada austrumu cīņas kluba “Tan – Gun” trenere. Tatjanas trenēto sportistu panākumi pierāda profesionalitāti treniņos un aizrautību sava sporta veida attīstībā. Apņēmīgi un mērķtiecīgi viņa ir izveidojusi draudzīgu un spēcīgu jauniešu komandu.

“Gada vecmeistaru komanda sportā” – HK “Jēkabpils”. Hokeja komanda, kas pastāv jau kopš 1999. gada un ir aizstāvējusi Jēkabpils vārdu dažādos veterānu čempionātos. Un beidzot arī piepildījusi savu sapni, uzņemoties galveno lomu, savās mājās organizēt Jēkabpils novada atklāto čempionātu hokejā.

“Gada mazā komanda sportā” – novusa komanda “Sala”. Gadiem saliedēta komanda, kurai ir spēks ne tikai sekmīgi startēt sacensībās, bet arī tikpat veiksmīgi organizēt čempionātus savās mājās. Ne velti ir saņemta balva par Latvijas labāko bāzi novusā. Komandu veido vadītājs Ivars Puida, Arvis Dauģis, Rašids Aļejevs, Māris Buļs, Arvīds Gilučs, Juris Stikāns, Gunārs Vjaters un Mairis Ziediņš.

“Gada mazā komanda sportā” – “Skrien Jēkabpils!” . Aizrautīgi skriešanas entuziasti, kas spējuši izveidot kopīgu domubiedru komandu, kas aktīvi piedalās dažādās skriešanas sacensībās visā Latvijā un ar prieku darbojas arī Jēkabpils novadā, organizējot kopīgus skrējienus Latvijai un savam novadam par godu. Komandas dibinātāji – Roms Žilinsks un Jānis Jerofejevs.

“Paraugs sportā” – Dagmāra Midzene ir izcila jaunā vieglatlēte. Viņa ir apzinīga, mērķtiecīga un neatlaidīga sportiste, kuras gribasspēks un mīlestība pret vieglatlētiku ļauj gūt sasniegumus un popularizēt vieglatlētiku Jēkabpils novadā. Dagmāra treniņus apmeklē regulāri un cenšas darīt visu pēc iespējas labāk, lieliski tiek galā ar visām grūtībām un ieguldītais darbs nes arvien labākus rezultātus.

“Paraugs sportā” – Ainis Raubiškis. Ja ir apzinīgi audzēkņi sportā, tad tur viennozīmīgi savu roku ir pielicis izcils treneris. Aiņa Raubiška trenētie vieglatlēti pagājušā sezonā daudzkārt piedalījušies starptautiskās sacensībās un guvuši augstvērtīgus sasniegumus.

“Dzelzs raksturs sportā” – Aivars Bondars, kurš aizvadītājā gadā pieveica vienu no pasaulē grūtākajiem maratoniem – skrējienu no Atēnām līdz Spartai 245 km garumā, ko dēvē par “Spartathlon”. Aivars, godam pārstāvot Latvijas un Jēkabpils novada vārdu, skrējienu pieveica noteiktajā laika limitā, saņemot par to skaistu un vērtīgu goda medaļu un olīvu vainagu. Viņš trasē pavadīja 34 stundas un 40 minūtes. 

“Sirdsdegsme sportā” – Pēteris Krastiņš. Tā gadiem mīlēt un sirdī lolot sportu neskaitāmos sporta veidos prot cilvēks “Pieci vienā” – sporta organizators, treneris, sportists, sporta skolotājs un lielisks tētis.

“Sirdsdegsme sportā” – Igors Mihaļevs. Cilvēks, kurš no tēva guvis šo tik nozīmīgo mantojumu – mīlēt, cienīt un atbalstīt sportu. Izcils palīgs velosacensību organizēšanā, aktīvs visās tautas sporta aktivitātēs, tajā skaitā ziemas peldēšanā.

“Sirdsdegsme sportā” – Jānis Grīnbergs. Vienmēr pozitīvs, aktīvi atbalsta sportu, nekad neatsaka palīdzību sporta pasākumos laukumu sagatavošanā, riteņbraukšanas trases gatavošanā, tiesāšanā. Ziemā aktīvi iesaistās un gatavo Viesītē āra slidotavu ar sniega tīrīšanu un ledus liešanu, iesaistot darbā jauniešus. Aktīvs hokeja fans! Daudzu gadu garumā palīdz organizēt zolītes turnīrus novadā. Spēlē novusu un tenisu, iesaista jauniešus apgūt šos sporta veidus.

“Komandas balsts sportā” – Māris Jakovļevs. Māris ir HK "Jēkabpils" dalībnieks jau no pašiem komandas pirmsākumiem un viņa sirdsdegsme pret hokeju liek viņam būt neatlaidīgam komandas motoram un dzinējspēkam. Māris ir bijis viens no tiem Jēkabpils hokejistiem, kuru entuziasms ir noturējis kopā Jēkabpils hokeja komandu daudzu gadu garumā, kuru laikā tā piedalījusies dažāda mēroga hokeja čempionātos un turnīros.

“Komandas balsts sportā” – Oskars Zeps. Oskars ir futbolists, treneris, menedžeris, kurš vairākkārt ir uzņēmies vadītāja saistības, lai saglabātu un uzturētu vienotu un draudzīgu komandu futbola arēnā. Viņš ir motivējis jauniešus nezaudēt saikni ar futbolu un cīnīties ar katru pretinieku, kas stājās pretī aizvadītās sezonas Latvijas 2. līgas futbola čempionātā. Viņa ieguldītais darbs uzturēja komandas sportisko gaisotni, pulcēja futbola līdzjutējus un fanus uz mājas spēlēm.

Jēkabpils novadā būtisku ieguldījumu sportisko aktivitāšu nodrošināšanā sniedz sporta klubi un biedrības. Šogad atzinība izteikta četrām īpaši aktīvām organizācijām.

"Organizācija sportā” – “Dabas resursu aizsardzības biedrība", Līga un Ilmārs Luksti. Biedrība, kas nenogurstoši organizē dažādas aktivitātes Jēkabpils novada iedzīvotāju labklājībai un veselībai. Aktīvi darbojas projektu konkursos un veiksmīgi tos realizē. Atpūta pie dabas, dažādas grūtības pakāpes izzinošie pārgājieni, makšķerēšanas sacensības un apmācības nometnes bērniem, slēpošana un daudz citu aktīvu kopā būšanas mirkļu bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem.

"Organizācija sportā” – “Rodrigo Laviņa sporta studija”. Biedrība, ar kuru kopīgi un veiksmīgi uzsākta hokeja piramīdas veidošana Jēkabpils novadā. Rodrigo Laviņš ar savu komandu ir uzrunājuši mazos hokejistus spert pirmos soļus pretī ledus uzvarām, mudinājuši ģimenes iemīlēt šo sporta veidu. “Baltu Lūši” ne tikai cītīgi trenējas jaunajā Jēkabpils Sporta halles ledus arēnā, bet arī piedalās Latvijas Bērnu un jauniešu hokeja čempionātā.

"Organizācija sportā” – OSK “Sēlijas mežs". Biedrība, kas klusajā pandēmijas periodā neļāva kūtri sēdēt mājās, bet darbojās iedzīvotāju labā, lai ikviens interesents sev vēlamā laikā varētu doties uz mežu, paņemt karti un doties kontrolpunktu meklējumos, tādējādi gūstot prieku, veselību un možu prātu. Biedrība, kas neskaitāmus gadus Jēkabpils novada apkārtnes mežos veido kartes, organizē sacensības un to seriālus, un aktīvi cenšas piesaistīt jauniešus orientēšanās sportam.

"Organizācija sportā” – “Pusnakts braucēji”. Biedrība, kas daudzkārt rūpējas par Krustpils pagasta iedzīvotāju aktivitātēm, organizējot dažādus skrējienus un aktivitātes ģimenēm. Aktīvi iesaistās projektu konkursos. Biedrības vadītājs Raimonds Spēks iesaistās sporta aktivitātēs ne tikai tās organizējot, bet aktīvi piedaloties novada rīkotajos sporta pasākumos. Un ne tikai, jo daudzkārt ir nācies pārstāvēt novada vārdu arī Latvijas mēroga sacensībās.

"Atbalsts sportā” – Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis.  Jēkabpils novada sportiskā komanda izsaka pateicību domes priekšsēdētājam par sapratni un atbalstu sportam.

“Populārākais sportists sabiedrības acīs” - Dagmāra Midzene. Balsojumā, kas vienas dienas garumā notika Jēkabpils Sporta centra "Facebook" lapā, piedalījās iesūtīto anketu līderi – Lāsma Zemīte, Dagmāra Midzene, Edijs Stiebriņš, Māris Rubulis, Aivars Bondars, Normunds Ivzāns un Anatolijs Macuks. Astoņu stundu balsošanas maratonā uzvaru izcīnīja jaunā un talantīgā vieglatlēte Dagmāra Midzene.

Gada laureātu nominācijas

Gada sporta titulu saņēmēji tika izvirzīti, ņemot vērā Jēkabpils gada sporta aptaujas rezultātus, Jēkabpils novada pašvaldības vadības viedokli,  kā arī Sporta centra un Sporta skolas treneru un darbinieku komisijas vērtējumu.

Gada sportiskākā ģimene – Fiļovu ģimene. Katra veiksmes stāsta pamatā ir ģimene. Pamatojoties uz sportisko aktivitāti un 2022.gada uzrādītajiem sasniegumiem, apbalvojumu saņem ģimene, kura katrā gadalaikā spējusi atrast kādu sportisku nodarbi. Fiļovu ģimene piedalījusies “Stirnu bukā”, “Trejbukā”, “Vivus MTB”, “Vienības velobraucienā”, Latvijas Valsts mežu MTB, dažādās triatlona sacensībās, “Noskrien Ziemu”, kā arī mūsu pašu tradicionālajos sporta pasākumos - “Pusstundas skrējienā”, “Pusstundas velobraucienā", stundas slēpojumā, “Jēkabpils 352 km” izaicinājumā un citos.

Gada sportiskākā ģimene – Nenišķu ģimene. Pirmkārt jāmin, ka mežs noteikti ir viņu iemīļotākais stadions. Visi kā viens, ir aizrāvušies ar orientēšanās sportu, ne tikai skrienot, bet arī atbalstot to. Ar sirdsdegsmi un lielu azartu tiek sekots un līdzi justs katra bērna sportiskajam solim, ņemot vērā viņu izvēli – futbols, motokross, orientēšanās, pārgājieni, dažādi kopīgi treniņi un vingrošana Salā. Vienmēr kopā, roku rokā ar nesavtīgu mīlestību pret sportu un savu ģimeni!

Gada sporta skolotājs – Dagnija Vībāne. Jēkabpils novada vispārizglītojošo skolu sporta skolotāju kolektīvs, izvērtējot savu kolēģu darba sparu, atdevi un aktivitātes, šai nominācijai izvirzīja Jēkabpils Valsts Ģimnāzijas sporta skolotāju Dagniju Vībāni. Dagnija ir radoša, ar interesantiem uzdevumiem spēj aizraut skolēnus, prot veidot stundas tā, ka katram ir prieks darboties atbilstoši savām spējām. Atvērta jauninājumiem darbā, prot mainīties atbilstoši apstākļiem un laikam.

Gada sporta komanda – “Jēkabpils Lūši”. Komanda, kas raisa emocijas un uztur sportisko intrigu ne tikai Jēkabpils novada sporta dzīvē, bet arī visas Latvijas sportā. Neskatoties uz spēlētāju sastāva maiņu, komanda jau četrus gadus pēc kārtas spēj saglabāt čempionvienības statusu, un kur nu vēl “Superkauss” un Latvijas Kauss! Protams, daļa no uzvaras ir arī līdzjutēju rokās, bet par to komanda nekad neaizmirst pateikties!

Gada treneris – Vladislavs Voitehovičs. Vladislava trenētie “Jāņa Āboliņa sporta kluba” sportisti 2022. gadā Jēkabpils vārdu godam aizstāvējuši Latvijā, Eiropā un pasaulē.  

Gada sportists – Edijs Stiebriņš. Basketbolists, kurš Latvijas Reģionālajā basketbola čempionātā divas reizes ieguvis mēneša labākā spēlētāja balvu un palīdzējis komandai izcīnīt bronzas godalgu. NATO valstu bruņoto spēku Latvijas izlases sastāvā izcīnījis bronzu Eiropas “SHAPE 2022” basketbola turnīrā. Izcīnījis uzvaru un MVP titulu Latvijas 3x3 basketbola kausa posmā Jēkabpilī. Kā saka viņa fani: “Statistika runā pati par sevi!”

Gada sportiste – Lāsma Zemīte. Sportiste, kura apveltīta ar milzīgām darbaspējām, sportisko niknumu un neatlaidību mērķu sasniegšanā. Sporta meistare un Latvijas čempione augstlēkšanā un tāllēkšanā. Šajās disciplīnās arī Latvijas rekordiste U-20 vecuma grupā. Divkārtēja Baltijas valstu čempione sievietēm augstlēkšanā. Sportiste pilsētas vārdu veiksmīgi nesusi arī Eiropas un pasaules sporta arēnā, izcīnot 10. vietu augstlēkšanā un tāllēkšanā U-20 grupā.

Paldies ikvienam, kurš sniedzis savu ieguldījumu sporta jomā Jēkabpils novadā! Esam gatavi jauniem izaicinājumiem, esam gatavi mācīties, trenēties un cīnīties par uzvarām! Sports ir, bija un būs!