Jaunumi

104 atlēti sacenšas Valda Alksnīša piemiņas kausā svaru stieņa spiešanā guļus
14. augusts, 2023

104 atlēti sacenšas Valda Alksnīša piemiņas kausā svaru stieņa spiešanā guļus

12. augustā pie mums Jēkabpilī pilsētas svētku ietvaros "Impulss fitness" pagalmā norisinājās Valda Alksnīša piemiņas kauss svaru stieņa spiešanā guļus. Mūs apciemoja atlēti no visas Latvijas, kā arī kaimiņi no Lietuvas - visi, kuri bija gatavi startēt un mēroties spēkiem šajā spēka disciplīnā vasaras noslēdzošajā mēnesī - augustā. Šīs sacensības ir Latvijas Pauerliftinga federācijas rīkotā Latvijas kausa 7. posms - tātad svarīgs sporta notikums šī sporta veida pārstāvjiem, kuri raduši regulāri piedalīties, fiksēt savus rezultātus un krāt punktus komandu gada kopvērtējumam. Sacensības piedalījās 104 sportisti no 16 klubiem.

Jāatzīmē, ka šis sacensību posms Jēkabpilī ir īpašs ar to, ka tas veltīts sporta meistara Valda Alksnīša piemiņai. Trešo gadu pēc kārtas tiek organizēts šis piemiņas kauss. Viņš jau kādu laiku nav kopā ar mums, bet mēs turam siltās atmiņās, atceramies, cienām, mācāmies un godājam viņa panākumus un ieguldījumu sporta veidā. Īpašs mirklis bija sacensību atklāšanas brīdī, kurā klāt bija Valda ģimenes locekļi. Viņi no savas ģimenes uzdāvināja Valda Alksnīša nopelnīto zelta medaļu pasaules čempionātā. Šī spožā, skaistā medaļa ir tikai viena no daudzām Valda godalgām un panākumu simboliem, - bet tā tiks turēta goda vietā, kā paraugs un iedvesma esošajiem un jaunajiem atlētiem.

Šī sacensību diena bija piepildīta ar sportisku garu, emocijām, aktīvu, pozitīvu atmosfēru. Bija dalībnieki, kas guva labus darba augļus - uzstādot savu personīgo rekordu - regulāri treniņi un laba sadarbība ar treneri atmaksājas! Bija kāds dalībnieks, kuram neizdevās tik labi kā gribētos, bet nonāca pie atziņas, ka paša izlaistie treniņi ietekmē rezultātus. Kā jau sportā - mācāmies no kļūdām, disciplinējam sevi, trenējamies un ejam uz sasniegumiem!

Jēkabpils Sporta centra komanda ieņēma augsto 2. vietu, zaudējot tikai sezonas līderiem - komandai no Rembates. Par Jēkabpils čempioniem kļuva Iveta Ratniece, Arina Niedre, Damirs Mišovs, Matīss Grudulis, Rolands Degro, Židrjus Sabaļausks un Aigars Zaičenkovs. 2 vietas izcīnīja Armands Morgunovs, Olegs Golovaņs un Denis Borcovs. 3 vieta tika Armandam Umbraško un Artūram Grišinam.

Šajās sacensībās piedalīties var tikai laicīgi, noteiktajā kārtībā reģistrēti dalībnieki, bet patiess prieks bija redzēt garām gājēju interesi par sacensību norisi, par iespējām pamēģināt svaru stieņa spiešanas disciplīnu sacensību atmosfērā. Sacensību direktors papildus saviem dienas pienākumiem spēja izstāstīt un paskaidrot interesentiem, kas darāms šajā sporta veidā un kā nokļūt dalībnieku sarakstā. Tas nozīmē, ka sacensību nolikuma mērķi - spēka sporta veidu popularizēšana un jaunu interesentu piesaiste pauerliftinga aktivitātēs tiek godam pildīta.

Paldies visiem iesaistītajiem, kas palīdzēja šo dienu padarīt krāšņāku ar papildus aktivitātēm! Paldies visiem, kas piedalījās un sekoja, lai šīs sacensības norit veiksmīgi un diena ir piepildīta!

Lai spožā Valda Alksnīša medaļa iedvesmo jaunos atlētus smagam darbam un spožiem rezultātiem!

Ieteikt citiem: