Jaunumi

Intervija ar titula Jēkabpils
23. February, 2021 Foto autors: Lāsma Irša

Intervija ar titula Jēkabpils "Sirdsdegsme sportā" ieguvēju Tatjanu Novosjolovu

Jēkabpils sporta laureāts 2020 - “Sirdsdegsme sportā” – Tatjana Novosjolova. Titula “Sirdsdegsme sportā” ieguvēja Tatjana Novosjolova ir taekwon-do trenere. Tatjana daudzus gadus ir veltījusi sportam un sportistu attīstībai. 2020. gada 29. septembrī Rīgas Nacionālajā sporta manēžā notika taekwon-do sacensības “Baltic Tiger cup 2020”, kurās piedalījās desmit dalībnieki no Jēkabpils kluba “Tan-Gun”. Mūsu sportisti bija teicamā fiziskā formā un ieguva deviņas zelta, četras sudraba un 12 bronzas medaļas dažādās kategorijās. Kopvērtējumā “Tan-Gun”  klubs šajās sacensībās ieguva augsto otro vietu. Šis un citi mūsu sportistu panākumi uzskatāmi pierāda Tatjanas Novosjolovas profesionalitāti, aizrautību un sirdsdegsmi sava sporta veida attīstībā un sportistu pilnveidošanā.

- Kāds ir emocionālākais brīdis jūsu sacensību vēsturē?
Tatjana Novosjolova:
Tas bija manā pirmajā Latvijas čempionātā 1999. gadā. Mani pieteica svara kategorijā līdz 52 kg, bet, ņemot vērā to, ka man jau bija sarkanā josta un pārējās dalībnieces bija samērā jaunas, organizatori nobijās un neatļāva man piedalīties. Mans treneris mani pieteica spēka testam, bet es ar to nekad nebiju nodarbojusies, un tur bija ļoti liela konkurence. Šādās sacensībās ir asistents, kas pareizi izkārto dēlīšus, lai tos būtu iespējams ar sitienu salauzt. Man dēlīšus salauzt neizdevās. Tika jau noteikti uzvarētāji, kad atklājās, ka mani dēlīši nav tikuši pārbaudīti un pareizi salikti, un sacensības notika vēlreiz. Es ar sitienu salauzu sešus dēlīšus, un tad man bija jāpierāda, ka es varu salauzt arī septiņus. Es to izdarīju un kļuvu par absolūto čempioni!

- Kāds ir jūsu lielākais izaicinājums, strādājot ar saviem audzēkņiem?
T.N.:
 Ir grūti strādāt ar bērniem, jo viņiem mūsdienās ir ļoti spēcīgs ego. Dažkārt nākas lauzt viņus, viņu raksturus. Laikā, kad es augu, mēs no kaut kā baidījāmies, mūsdienu jaunatne ne no kā nebaidās. Viņiem ir atļauts viss! Un ar katru gadu un katru jaunu grupu ar viņiem strādāt kļūst arvien grūtāk. Katram jāpiemeklē individuāla pieeja, balstoties uz viņa raksturu, ko viņš pieņem, ko nepieņem. Es uzskatu, ka bērniem ir jāciena vecāki cilvēki gan uz ielas, gan transportā, treniņu zālē, skolā… Diemžēl tā nav, citreiz bērni pat nesasveicinās.

- Par ko jūs vēlējāties kļūt bērnībā?
T.N.:
Bērnībā sapņoju kļūt par ārstu.

- Ko jūs ņemtu līdzi uz vientuļu salu?
T.N.:
Formu, lai var trenēties. Nu, ko gan vēl?! Vairāk neko!

- Vai jums ir kāda mīļākā vieta Jēkabpilī?
T.N.:
Veselības taka Jēkabpils Mežaparkā. Tur var atbraukt, paskriet vienatnē, sakopot domas. Tur ir arī uzstādīti āra trenažieri, var pavingrot.

- Ja jums būtu iespēja sev izvēlēties kādu superspēju, kāda tā būtu?
T.N.:
Gribētu spēt atgriezties atpakaļ bērnībā.

- Ko jūs vēlētos, lai jums uzdāvina dzimšanas dienā?
T.N.:
Jaunu formu, sporta ekipējumu! Bet pati lielākā dāvana ir, kad visi tavi tuvākie cilvēki ir blakus.

- Ko jūs gribētu visiem novēlēt šajā laikā?
T.N.:
Šajā nemierīgākajā laikā novēlu, lai cilvēki būtu laipnāki viens pret otru, saprotošāki. Ļoti daudz ļaunuma šobrīd, gribētos, lai cilvēki būtu vienotāki un draudzīgāki, jo kopīgiem spēkiem ir vieglāk uzvarēt grūtības.

Ieteikt citiem: