Jaunumi

Aktualitātes


   
31054

SPORTA MOZAĪKA
Apskatīt komentārus (0)


14.11.2012


 

2. J. MILEIKAS ŠAHA TURNĪRĀ UZVAR LIELMEISTARS NO UKRAINAS. Jēkabpils Tautas namā aizritējis 2. trenera Jāņa Mileikas piemiņas šaha turnīrs. Bija ieradušies Lietuvas, Ukrainas un trīspadsmit Latvijas meistari, 15 meistarkandidāti un pārējie zemākas kvalifikācijas šahisti. Pēc piemiņas brīža kapos sacensības ar uzrunām atklāja pilsētas mērs Leonīds Salcevičs un Latvijas Šaha federācijas prezidents Pēteris Šmidre, un tad jau arī cīņas varēja sākties. Visu turnīra distanci stabili aizvadīja un pārliecinoši pirmo vietu ieguva tāls viesis no Ukrainas pilsētas Dņepropetrovskas, lielmeistars Igors Kovaļenko. Viņa vārds tiks ierakstīts šī turnīra vēsturē, tas ir „lielajā kausā”, bet mūžīgā īpašumā šī kausa kopija un galvenā balva. Trīs nākamās vietas ieguva rīdzinieki. Otrajā vietā jaunais meistars Toms Kantāns, trešais meistarkandidāts Aleksejs Pavļučenko, bet ceturtajā vietā meistars Georgijs Makovskis. Ļoti labs rezultāts Nikolajam Krilovam, 5. vieta, viņš ieguva arī Saeimas deputāta Vitālija Orlova balvu. Godalgoto sešinieku noslēdza Pļaviņu meistarkandidāts Uldis Melderis. Bija arī citas nominācijas. Kā labākais jēkabpilietis tika apbalvots meistars Guntis Jankovskis, labākā jaunieša balvu ieguva Viļņas šahists Kipras Eigminas, labākais seniors Latvijas Telekomunikāciju Asociācijas izpilddirektors Jānis Lelis, bet labākā jauniete izrādījās daugavpiliete Elizabete Limanovska. Lai tik vērienīgas sacensības sekmīgi noritētu, daudzi ieguldīja savu darbu un līdzekļus, viens no šī turnīra iniciatoriem ir bijušais Jāņa Mileikas audzēknis Jurijs Agafonovs, kurš visiem dalībniekiem nodrošināja pusdienas, kā arī sagādāja suvenīrus – grāmatas un kausu. Liels paldies AS SEB bankas Jēkabpils filiālei par finansiālu atbalstu balvu fonda nodrošināšanā, Vitālijam Orlovam, Gaļas nama kafejnīcas kolektīvam, Tautas nama direktoram Aigaram Godiņam un darbiniekiem, kā arī visiem citiem, kuri pielika savu roku pasākuma sekmīgai norisei.

Jāpateicas arī visiem tiem, kuri atnāca pavērot sacensības, satika senus draugus, kā arī tiem, kuri bija domās ar mums. Uz tikšanos nākamajā piemiņas turnīrā!

Gunārs Pušmucāns

Jēkabpils Sporta skolas šaha treneris

HANDBOLISTU SĪVĀ CĪŅA AR JŪRMALNIEKIEM. 10.novembrī kārtējo spēli aizvadīja Jēkabpils SS/SC handbolisti, kas mājās - Ābeļu pamatskolas sporta zālē tikās ar Jūrmalas sports – 2 komandu. Spēle izvērtās vienlīdzīga un aizraujoša, kur spēles iznākumu bija grūti pat prognozēt. Lai arī jēkabpilieši aizsardzībā nostrādāja ļoti labi, tomēr pēdējās 5 sekundēs jūrmalniekiem izdevās izraut neizšķirtu 29:29. Rezultatīvākie spēlētāji Jēkabpils SS/SC komandā ar 5 gūtiem vārtiem bija Henrijs Knodze un Aleksandrs Žukovskis. 17.novembrī plkst.15:45 jēkabpilieši aizvadīs izbraukuma spēli Aizkrauklē, kur tiksies ar Skrīveru handbolistiem.  

 

DIVAS AIZRAUJOŠAS DIENAS BASKETBOLA LAUKUMĀ. Divas saspringtas dienas gan ar uzvarām, gan ar zaudējumiem spēļu izskaņās aizvadīja basketbolisti Jēkabpils pilsētas atklātajā čempionātā. Pirmajā dienā uzvaras laurus plūca „ZEM ELLI” ar 68:62 pār „Bebrīši” (Oskars Prikulis 21pt, Aigars Kļaviņš 14pt; Mairis Dzenis 18pt, Aivis Ivbulis 14pt), „Barkava” ar 84:73 pār „Tornado” (Ilmārs Trops 24pt, Mairis Gailums 16pt; Kaspars Ozoliņš 26pt, Māris Trušelis 20pt) un „Džokeri” ar 65:61 pār JSS A (Artūrs Elksnītis 22pt, Atis Grimza 13pt; Klāvs Zībergs 12pt, Miķelis Liberts 11pt). Arī otrā dienā basketbolisti demonstrēja aizraujošas spēles, kurās tikai ar nelielu punktu pārsvaru veiksmīgākie bija „ZEM ELLI”, kas ar 73:66 apspēlēja „Tornado” (Oskars Prikulis 17pt, Kārlis Jukšinskis 14pt, Edgars Leja 14pt; Kaspars Ozoliņš 20pt, Māris Trušelis 18pt), „Vulkan”, kas ar 80:76 pieveica „Bebrīši” (Edgars Čaupjonoks 35pt, Ervīns Zvirgzds 15pt; Aivis Ivbulis 27pt, Ilmārs Luksts 14pt) un JSS A, kas ar 72:69 pārspēja „Barkava” (Toms Kohanovs 14pt, Edijs Stiebriņš 12pt; Ilmārs Trops 27pt, Mairis Gailums 14pt). Kaut arī pēc 4 nospēlētām kārtām ar 6 punktiem vadībā ir izvirzījušās 3 komandas, tomēr gūstot 3 uzvaras 3 spēlēs, līderis ir komanda „Vulkan”. Nākamās spēles basketbolisti aizvadīs pēc divu nedēļu pārtraukuma – 24.novembrī, plkst. 12:00 Sporta namā.

Baiba Grasa

 

 

 

 

 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA