Jaunumi

Aktualitātes


   
8862

Skrējiens par godu varoņiem
Apskatīt komentārus (0)


11.11.2010


 

Godinot varoņus, kuri cīnījās par Latvijas neatkarību pēc pirmā pasaules kara par tradīciju kļuvis Lāčplēša dienai veltītais 3 km skrējiens Ābeļos. Pirmsākums sākās pirms 21 gada, kad Ābeļu skolas skolēni atmodas sākumā, pētot sava novada vēsturi,

uzzināja, ka Ābeļu kapsētā atdusas Lāčplēša ordeņa kavalieris Otto Brālītis. Tika intervēti ģimenes locekļi un cilvēki, kuri pazina Otto, kurš bija ieguvis jaunsaimniecību Ābeļu muižas zemē Daugavas krastā.

  Pirmajos gados skrējienā piedalījās tikai vietējie skolēni. Novadpētnieki uzzināja, ka ar tagadējo Ābeļu pagastu saistīti astoņi ordeņa kavalieri. Šefību par skrējienu uzņēmās pagasta padome, gādājot balvas un ierosinot visiem skrējējiem izsniegt piemiņas diplomus. Skrējienā sāka piedalīties jēkabpilieši. Pēdējos gados skrējiens ir kļuvis populārs, jo tajā labprāt startē arī skrējēji no Līvāniem, Preiļiem, Aizkraukles, Vecbebriem.

  Šogad nolikums paredzēja visiem bijušā rajona skolu skolēniem startu dienā, bet visiem , visiem pārējiem vakarā svecīšu un lāpu apgaismotajā trasē. Laiks skrējienam bija ne visai labvēlīgs. Lija lietus. Tas laikam mūsu jauno paaudzi nobaidīja, jo uz starta stājās tikai vietējie un Zasas skolēni. Zelta medaļas saņēma ābelieši Laine Donāne un Didzis Zekants, sudrabs arī mājiniekiem Līgai Rasmanei un Edgaram Dementjevam. Bronzas medaļas mājās aizvizināja zasieši Laura Ņikiforova un Kristaps Gasiņš. Nākošajā gadā ceram sagaidīt kuplāku skolēnu skaitu, kurus pamudinātu ne tikai sporta skolotāji, bet arī vēsturnieki un patriotiski noskaņotie audzinātāji.

   Iepriecināja vakars. Lietus gan nepārstāja. Ceļš mirka peļķu peļķēs, bet uz Ābeļu kapsētu nogriežas mašīna pēc mašīnas. Īss noteikumu izklāsts. Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja Edvīna Meņķa uzruna, ziedu nolikšana pie varoņa kapu kopiņas. Gaisā uzvijas raķešu salūts un distancēs dodas gandrīz simts drošsirdīgie skrējēji. Visi distanci veic smaidīgi, neskatoties uz peļķēs izmirkušajiem apaviem un dubļainajiem plankumiem. Uzvarētāji saņem kausus , medaļas un dāvanas, otrās un trešās vietas ieguvēji medaļas un balvas, 4.-6. vietu ieguvēji balvas. Dāmām olimpiskais sešinieks ir Justīne Ābola – 3. vidusskola, Zane Lauva –Jēkabpils, Solveiga Jegorova –ABK, Diāna Pauniņa – Pļaviņas, Elīna Rumjanceva – Līvāni un Aija Rogāle – Jēkabpils.  Vīru goda pjedestāls ir sekojošais: Rihards Zusters – Ābeļi,

Pēteris Lazdiņš – 3. vidusskola, Peteris Krastiņš – Sala, Viesturs Ivbulis – JVĢ, Valdis Vizulis – Sala un Jānis Važņevičs no Līvāniem. Specbalvu no skrējiena atbalstītājiem – Swedbank, saņēma Mārtiņš Mačuks (viņam par godu Mārtiņdienai šoreiz krita laimīgā loze).

  Paldies skrējējiem, paldies Jēkabpils novada domei par finansējumu un atbalstu!

Paldies ābeliešiem par pūlēm tiesnešu un organizatoriskajā darbā.

  Veiksmīgus turpmākos startus !

 

 

                                                                                     Arnolds Jakubovskis

                                                                                     Sacensību galvenais tiesnesis
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA