Jaunumi

Aktualitātes


   
83179

Sporta notikumu apskats 27.12.2017.
27.12.2017


 

Basketbols. 23.decembrī tika aizvadītas kārtējās spēles Jēkabpils atklātajā čempionātā un „SEDUMU” kausa izcīņas basketbolā 2017/2018 ietvaros. “Jēkabpils U-17” ar 65:86 piekāpās x99.lv/Slīterāni, bet Jēkabpils U-19 ar 73:71 pārspēja NDB Timber. Savukārt “BS Madona” neieradās uz spēli pret “Joker”, tāpēc saskaņā ar reglamentu madoniešiem tika piešķirts tehniskais zaudējums ar 0:20.

Telpu futbols. 26.decembrī Jēkabpils sporta namā norisinājās Latvijas kausa telpu futbolā spēle starp Jēkabpils lūšiem un FK Raba (Rīga), kurā pārāki izrādījās rīdzinieki ar rezultātu 3:2. Jēkabpiliešu labā vārtus guva Aleksandrs Gospodarjovs un Oskars Zeps.

 

Notiek tradicionālais Ziemassvētku skrējiens

 

25.decembrī Jēkabpils Mežaparkā norisinājās jau tradicionālais Ziemassvētku skrējiens, ko katru gadu organizē motoklubs Brīvības gari. Skrējiena distance ir vairāk nekā 6 km gara un ved apkārt Radžu ūdenskrātuvei. Skrējiena noslēgumā notika arī tradicionālā ziemas pelde. Tie, kas nevar vai nevēlās skriet, bija aicināti doties braucienā ar velosipēdiem vai vienkārši atbalstīt skrējējus. Pasākuma mērķis – veicināt skriešanu un riteņbraukšanu kā veselīga dzīvesveida sastāvdaļu, kā arī popularizēt ziemas peldi.

 

BK “Jēkabpils” piesaka jaunu galveno treneri

BK “Jēkabpils” vadība gada nogalē nākusi klajā ar paziņojumu, ka par jauno komandas galveno treneri ir izvēlēts Sandis Buškevics. Līdzšinējie treneri – Rūdolfs Rozītis un Edgars Ikstens darbu komandā vairs neturpinās. BK “Jēkabpils” jaunais galvenais treneris Sandis Buškevics ir bijis viens no labākajiem latviešu saspēles vadītājiem. Buškevics laika posmā no 2000. līdz 2007. gadam BK “Ventspils” un Rīgas ASK komandās izcīnījis piecus Latvijas čempiona titulus, kā arī bronzu Eiropas kausā un Ziemeļeiropas Basketbola līgā. Vairākkārt bijis nacionālās izlases sastāvā. Spēlējis ārzemēs – Turcijā, Krievijā, Lietuvā, Polijā, Itālijā un Irānā. Basketbolista karjeru Buškevics noslēdza 35 gadu vecumā 2012. gadā un kļuva par Gunta Endzela asistentu klubā “Liepājas Lauvas”. Liepājā Buškevics pavadīja sezonas pirmo pusi un 2012. gada nogalē uzņēmās Igaunijas kluba Valgas “Maks & Moorits” galvenā trenera lomu. Tālāk Buškevicu trenera karjeras ceļš aizveda uz Lietuvu, kur viņš 2014./2015. gada sezonā kļuva par Viļņas “Lietuvos rytas” galvenā trenera Virgīnija Šeškus palīgu un līdz pat šim gadam strādāja Lietuvas komandas basketbola sistēmā.

Sandis Buškevics uz jauno amatu raugās apņēmīgi: “Trenēt “Jēkabpils” komandu man ir interesants izaicinājums, un es, ilgi nedomājot, piekritu kluba vadības piedāvājumam. Komandai vajadzētu atrasties augstāk nekā tā šobrīd atrodas, un es noteikti vēlos to panākt. Prieks, ka neskatoties uz grūtībām, šī komanda turpina pastāvēt. Cik esmu redzējis, tribīnes Jēkabpilī vienmēr bijušas gandrīz pilnas un cilvēkiem patīk basketbols. Tas ir arī galvenais, kāpēc klubam vajadzētu būt Jēkabpilī.” Par to, kurš būs Sanda Buškevica asistents, klubs ziņos jau drīzumā. Pirmo maču jauno treneru vadībā “lūši” aizvadīs sestdien, 6. janvārī plkst. 17.00 pret BK “Valmiera/ORDO” Jēkabpils sporta namā.

 

Aicina Vecgada skrējiens Mežaparkā

31.decembrī pl.12:00 Jēkabpils Mežaparkā notiks Jēkabpils sporta centra organizētais ikgadējais rūķu skrējiens, aptverot Mežaparka kalna virsotni un pakāji. Skrējiena mērķis ir popularizēt skriešanu kā veselības stiprinātāju, vairot aktīvās atpūtas iespējas un veicināt veselīgu dzīvesveidu un kustību prieku. Skrējienā aicināti piedalīties visi interesenti, kuriem ir vēlēšanās pirms Jaunā gada sagaidīšanas “izvēdināt plaušas”, gūt pirmssvētku enerģijas lādiņu, pozitīvas emocijas, kā arī labi pavadīt laiku, skrienot patīkamā un sportiskā kompānijā. Skrējienā piedalās abu dzimumu interesenti bez vecuma un dzīvesvietas ierobežojuma. Ierašanās rūķu cepurēs – obligāta! Skrējiens ir individuāls, bez laika kontroles. Rezultātus vērtē divās vecuma grupās atsevišķi sievietēm un vīriešiem. Pieteikumus skrējienam pieņem sacensību dienā sacensību norises vietā no plkst. 11.00 līdz 11.50.

 

Līdz 30.decembrim var iesniegt pieteikumus konkursam “Par godīgu spēli”

Jēkabpils sporta centrs ir izsludinājis balvas “Par godīgu spēli” (Fair play) konkursu. Balvas mērķis ir izcelt atsevišķus sabiedrības pārstāvjus un/vai notikumus, kas spilgti parāda olimpisko garu un godīgas spēles principus sportā un ikdienā un būtu popularizējami kā labas prakses piemēri, veicinot sabiedrības vērtības.

Balvas pieteikumus tiek aicināti iesniegt sporta klubu pārstāvji, sportisti, treneri, sporta organizatori, mediju pārstāvji vai jebkurā citā jomā aktīvi sabiedrības pārstāvji – privātpersonas vai juridiskas personas. Godīgas Spēles balvai var izvirzīt privātpersonu, juridisku personu, sporta komandu, notikumu vai situāciju, kas parāda Godīgas Spēles principu piemērošanu. Situācija un piemērs vēlams no sporta dzīves, kas spilgti iezīmē Godīgas Spēles principu ievērošanu un būtu noderīgi to darīt zināmu plašākai sabiedrībai. Pieteikumu iesniegšanas forma: Pieteikums balvai iesniedzams no 2017. gada 1. līdz 30. decembrim rakstveidā, aprakstot izvirzīto personu, notikumu, pamatojot, kāpēc tas būtu Godīgas Spēles balvas vērts. Papildus jāpievieno informācija par iesniedzēju un tā kontaktinformācija. Pieteikumam vēlams pievienot foto, video, kas ilustrē aprakstīto situāciju (ja tāds ir). Pieteikums jānosūta elektroniski uz e-pastu jekabpilssc@inbox.lv ar norādi “Godīgas spēles balvai”. Pieteikums ir reģistrēts tikai tad, ja iesūtītājs saņēmis rakstisku apstiprinājumu uz tā e-pasta adresi, vai arī sazinoties telefoniski.

Pieteiktos pretendentus Godīgas Spēles balvai vērtēs Jēkabpils sporta centra, Jēkabpils sporta skolas un Jēkabpils skolu sporta padome, kas izskatīs iesniegtos pretendentus un ar vienkāršu balsu vairākumu pieņems lēmumu par apbalvojamo. Par uzvarētāju var tikt atzīts viens vai arī vairāki pretendenti. Balvas pasniegšana notiks “Jēkabpils Sporta Laureāts 2017” pasākumā 2018.gada 12.janvārī. Balvas ieguvēji saņems īpašu personalizētu balvu un uzvarētāju apraksti tiek nosūtīti biedrībai “Latvijas Olimpiešu klubs” tālākai izvērtēšanai un izvirzīšanai Eiropas Fair Play komitejas ikgadējām nominācijām. Godīgas spēles principi ir – cieņa, draudzība, komandas gars, godīga konkurence, sports bez dopinga, vienlīdzība, solidaritāte, iecietība, izcilība, pieklājība, bez diskriminācijas un cieņa pret cilvēkiem ar ierobežotām spējām. Nolikumu meklē http://jekabpilssc.lv/sacensibas/nolikumi

 

Izvēlies un nobalso par Jēkabpils gada sportistu un treneri!

Jēkabpils sporta centrs jau tradicionāli visa gada garumā palīdz ikvienam uzzināt par jēkabpiliešu sasniegumiem sporta jomā, tāpat esam lepni, ka Jēkabpils sportisti var lepoties ar aktīviem un patriotiskiem līdzjutējiem. Arī šobrīd aicinām ikvienu jēkabpilieti izvirzīt viņaprāt labāko 2017.gada sportistu un treneri vai nobalsot par kādu no izvirzītajām kandidatūrām, pamatojot savu izvēli.

Gada sportistu, treneri un komandu noteiks četras dažādas auditorijas:

1) sabiedrības balsojums,

2) sociālo, izglītības, kultūras, sporta un veselības aizsardzības jautājumu komiteja;

3) Jēkabpils Sporta centrs sporta darbinieku padome;

4) Jēkabpils Sporta skolas treneru padome.

Balsot iespējams Jēkabpils sporta centra mājas lapā www.jekabpilssc.lv vai klikšķini uz saites http://ej.uz/GadaBalsojums2017 !

Balsošana atvērta līdz 2018.gada 9.janvārim. Apbalvojumi tiks pasniegti ,,Jēkabpils Sporta Laureāts 2017’’ pasākumā, 12.01.2018., plkst.19:00, Tautas namā, Vecpilsētas laukumā - 3.
 
      Atpakaļ