Jaunumi

Aktualitātes


   
49883

Pusstundas skrējiens ikdienu padara aizraujošāku
Apskatīt komentārus (2)


09.12.2014


      Pusstundas skrējiens – kādam tā ir ikdiena, kādam tas ir mērķis, kādu tas pamudina būt aktīvākam, kādam tas ir treniņš, bet kādam – sacensības. Šis skrējiens jau 31. sezonu sevi ir apliecinājis ar pozitīvismu, draudzīgo atmosfēru un kustību prieku.

     Visā pasaulē, un pēdējo gadu laikā arī Latvijā, sporta arēnā nozīmīga vieta atvēlēta godīgas spēles veicināšanai. Godīga spēle – tas ir daudz vairāk nekā vienkārša likumu ievērošana. Tā ietver savstarpēju cieņu un sportiskā gara jēdzienus. Sporta izglītības programmas svēts pienākums ir izglītot jaunatni būtiskākajos sporta tikumos, ietverot biedriskumu, rakstīto un nerakstīto likumu cienīšanu, cieņu pret pretinieku, tieksmi pēc pilnveidošanās, tiekšanos sasniegt ķermeņa, prāta un dvēseles saskaņu. Ar sporta aktivitātēm bērniem var iemācīt tādas vērtības kā godīgas spēles koncepcija, sportista cienīga uzvedība, cieņa un savstarpēja sapratne /žurnāla ,,Sports’’nr.242; A.Gulbe/.

     10 kārtu garumā no 1.oktobra līdz 3.decembrim aizvadīts Pusstundas skrējiens, kas dalībniekiem ļāva izbaudīt divu gadalaiku esamību. Šī skrējiena galvenais mērķis - kustību prieks, kas sevī iekļauj būt godīgiem pret sevi un citiem, sportisku tikšanos vairākās paaudzēs, profesionālu sportistu, amatieru un tautas sporta aktīvistu saliedēšanos un dalīšanos katram savā pieredzē. Gan augstu sasniegumu, gan tautas sporta sacensību organizēšanas galvenais vadmotīvs ir sportista cienīga uzvedība, cieņa un savstarpēja sapratne. Arī katram no mums noteikti ir kāds stāsts par godīgumu vai negodīgumu sportā, un katrs mēs labi zinām ar kuru no tiem ir vieglāk sadzīvot. ,,Negodīga cīņa sportā’’ šis sauklis, lai kā arī negribētos, skāra ,,Pusstundas skrējiens’’ dalībniekus. Tikai pateicoties lielākajai procentuālajai daļai pozitīvisma, negatīvais kļuva nepamanāms. Tas vienīgi palika urdīt to dalībnieku sirdsapziņu, kas nebija godīgi pret citiem.

     Katru trešdienas vakaru Jēkabpils Mežaparka apgaismotajā trasē kopā pulcējās kupls dalībnieku skaits, lai veselīgā gaisotnē pavadītu aktivitātēm bagātu pusstundu. Sezonā kopumā uz starta stājušies 240 dalībnieki. Skrējiena jaunākajai dalībniecei Elīzei Pastarei 3gadiņi, bet pieredzes bagātākā sportista kārtā Imants Meldrājs, kurš 72 gadu vecumā skrien līdzās jaunajiem. Sportisko mundrumu Imants Meldrājs ikdienā iegūst un nostiprina Mežaparka takās skrienot, vingrojot, ziemā slēpojot, peldētprieks ūdenskrātuvē sākas agri pavasarī un beidzas vēlu rudenī, arī topošajam kalnam Imanta skatījumā ir savas priekšrocības – tur ikdienu tiek veikti kāpinājumi. Par sezonas absolūti labākajiem un ātrākajiem pusstundas skrējiena līderiem jau vairākas sezonas nemainīgi ir Zane Jokste un Anatolijs Macuks. Par savu grupu uzvarētājiem, kuri 6 kārtās ieguvuši lielāko noskrieto apļu summu, sezonā izvirzījušies Rasma Vīksne, Gundega Jurāne, Iveta Pastare, Olga Bondareva, Zane Jokste, Ieva Ivbule, Simona Alise Salmiņa, Tabita Tīna Lūka, Elīza Paveļjeva, Ivars Bikaunieks, Zigmunds Daščors, Roberts Mālnieks, Arvils Bušmanis, Anatolijs Macuks, Pēteris Lazdiņš, Dairis Jakubovskis, Vadims Martinovs, Kristers Mežinskis un Emīls Lamba. Pārējo dalībnieku rezultāti skatāmi  rezultāti ....

      Liels gandarījums par ģimenēm, kurās bērni pusstundas skrējienu pavadīja kopā ar abiem vecākiem. Paldies par šo ģimenisko paraugu sporta arēnā Lucijanovu, Urtānu, Šicānu, Bondarevu un Pastaru ģimenēm. Šīs saliedētās ģimenes visas, kā viena ir uzvarētāju sarakstā.

 

 

      Spožās medaļas neaizstāj to milzīgo apņemšanos, ko šogad sev par mērķi bija izvirzījuši 48 dalībnieki, ar sarkanu krāsu savos kalendāros iezīmējot, ka no 1.oktobra līdz 3.decembrim trešdienās obligāta ierašanās Mežaparkā.

     Paldies mūsu kaimiņnovada sporta dzīves regulētājiem Mārītei Vilcānei un Sandrim Stūrim par dalībnieku skaita kuplināšanu Pusstundas skrējienā.

      ,,Pusstundas skrējiens’’ organizatori Jēkabpils sporta centrs teic lielu paldies trases marķētājiem Dzintrai un Arnoldam Jakubovskiem, skaļās balss īpašniekam – Edgaram Lambam, tiesnešiem, kuri spēj aizstāt elektroniku un turbo ātrumā veikt dalībnieku reģistrēšanu – Lailai Ludboržai, Guntim un Gundaram Jakubovskiem, Taņai Donānei un Initai Smirnovai. Paldies par atbalstu Fans Prosport, Lailai un Rihardam Tomašickiem, Jēkabpils Sporta skolai. 

     Nākamais tautas sporta pasākums Jēkabpils Mežaparka takās - ,,Vecgada skrējiens’’, kurš dalībniekus – rūķus uz starta gaida 31.decembrī, plkst. 12:00. Skrējiens notiek bez laika kontroles, tā mērķis ir pamudināt iedzīvotājus būt aktīviem un smelties enerģiju pirms Jaunā gada sagaidīšanas. Reģistrēšanās skrējienam no plkst. 11:00 Mežaparka namiņā. Ierašanās rūķu cepurēs, neaizmirsti paņemt līdzi našķi gan sev, gan meža iemītniekiem. 

     Ikdienā nesēdi mājās, jo jaunības, spēka un enerģijas eliksīrs nav meklējams aptiekās, tas ir atrodams mūsu pašu Mežaparka takās, kur lieliski var pavadīt laiku gan pastaigājoties, gan skrienot, gan braucot ar velosipēdu, un pavisam drīz noteikti pievienosies arī citas ziemas aktivitāšu iespējas. 

Aiva Jakubovska

Ielādēju... 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA