Jaunumi

Aktualitātes


   
19643

Orientieristi iekaro Viesīti
Apskatīt komentārus (0)


02.12.2011


Orientēšanās sporta klubs ,,Sēlijas Mežs’’ Viesītē organizēja orientēšanās sacensības ,,Uz divu sezonu robežas”. Šī aizraujošā divcīņa veltīta skolotāja un trenera Tālivalža Asariņa piemiņai, kurš savā laikā ieviesa šāda veida sacensības orientēšanās sportā, kuras raksturīgas ar to, ka distance jāveic divos posmos – tradicionālā pavēles distance un marķētā distance, kur kontrolpunkti kartē nav iezīmēti, bet dalībniekam pareizā kontrolpunkta atrašanās vieta kartē jāatzīmē ar adatas dūrienu. Pateicoties izcilā skolotāja un trenera audzēknei Dainai Lūkinai - vairākkārtējai Latvijas čempionei orientēšanās sportā, šīs tradīcijas savu nozīmīgumu ir saglabājušas līdz šai dienai un ilgu laika periodu joprojām ir vienīgās Latvijā.

       Pateicoties tam, ka šajā sezonā orientēšanās klubs sāka īstenot Lauku Atbalsta Dienestā apstiprināto un Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansēto projektu ,,Orientēšanās sporta bāzes izveide Viesītes apkārtnē’’, kluba biedriem bija iespēja šīs unikālās sacensības organizēt Viesītes pilsētas un apkārtnes jaunajā kartē. Šo nozīmīgo sacensību organizatora lomu uzņēmās un profesionāli vadīja Mārcis Lukšēvics ar savu tiesnešu brigādi.

        Viesītes apkārtni labāk iepazīt vēlējās 68 orientēšanās lietpratēji, kuri savas spējas, ātrumu un precizitāti varēja pārbaudīt attiecīgi izvēloties sava vecuma grupu un distances garumu.

        Savās vecuma grupās sievietēm, jaunietēm un meitenēm absolūti labākās bija Līva Dāve un Sanda Sirmā (abas dalībnieces ir no Vestienas), Laima Šmite, Dace Staģīte un Gundega Jurāne no orientēšanās sporta kluba „Sēlijas Mežs”, Marija Dauškane no Pļaviņām.

       Jauniešu konkurencē interesanta cīņa izvērtās V15 grupā (1996.-1998. g.dz.), kurā 2.,3. un 4.vietu sadalījumu diemžēl izšķīra distancē iegūtās soda minūtes. Līdz ar to 1.vietu izcīnīja OK „Stiga” orientierists Jevgēnijs Danilovs, 2.v. Kristaps Indriksons no Vestienas un 3.vietu Konstantīns Bogdanovs no OK „Stiga” aiz sevis atstājot Henriju Zālīti.

Pārējās vecuma grupās līderi bija Iļja Mikulovs un Iļja Paļčuns no OK „Stiga”, Ainārs un Uldis Grundšteini no Vīpes, Valdis Kokorišs no orientēšanās kluba „Mona”. Spēcīgākajā Elites grupā visātrāk sacensību garāko distanci veica jēkabpilietis Ingus Znotiņš.

Brīžiem brāzmainais vējš un lietus šaltis sejā nebija par šķērsli sportistiem cīnīties par uzvarētāju krekliņiem. Azartiskais cīņasspars deva ne tikai gandarījumu un pozitīvas emocijas par šo sportisko pasākumu, bet arī stiprināja rūdījumu ziemas aukstajiem mēnešiem.

Orientēšanās klubs ,,Sēlijas Mežs’’ saka lielu paldies visiem, kā dalībniekiem tā arī organizatoriem un atbalstītājiem, kas ar savu klātbūtni veicināja šo sacensību veiksmīgu norisi.

 

A.Jakubovska

 


 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA