Jaunumi

Aktualitātes


   
75082

Novuss kļūst populārāks
19.12.2016


    Jau otro reizi risinājās Jēkabpils atklātais individuālais turnīrs novusā. Abu turnīru mērķis bija un ir atdzīvināt pilsētā izsenās novusa tradīcijas. Varu apgalvot, ka izvirzītais mērķis īstenojas un arvien novusistu pulks vairumā iet. Šoreiz piedalījās 21 šīs azartiskās spēles cienītājs no Jēkabpils, Salas un Krustpils novadiem. Tas apliecina, ka treniņi divas reizes nedēļā sporta centra paspārnē nes raženus augļus. Par to liels paldies šo treniņu rosinātājam un organizatoram Miervaldim Belokopitovam, sporta centra darbiniecēm Aivai un Baibai, kuras viņa idejām palīdz kļūt par īstenību. Tādējādi kopus darbs un iedzīvotāju atsaucība ir veicinājuši novusa spēles popularitātes izaugsmi Jēkabpilī un apkārtējos novados. Joprojām treniņos un sacensībās gaidām jaunus interesentus.

    Dalībnieku vecuma diapazons šajā turnīrā bija visai plašs, sākot no 12 gadiem līdz pat 76. Tas ir spilgts pierādījums, ka novusu var spēlēt dažādā vecumā, vien laba griba nepieciešama. Treniņi un sacensības ir tā arēna, kurā iesācējs gūst pieredzi, ilggadējs novusists pilnveido spēles prasmi. Novusa spēle ir pilna nejaušībām, neparedzētām kļūmēm, tāpēc arī pieredzējuši spēlētāji nevar no tām izvairīties. Spilgta piemērs tam bija Uldis Kampāns, kura kontā ir daudzi Latvijas čempiona tituli, godalgas plašāka mēroga sacensībās. Viņam vienīgo zaudējumu sagādāja Genādijs Komarovs.

    Vairāk nekā 7 stundu garumā novusisti izspēlēja daudzas spēles līdz noskaidroja galīgo vietu sadalījumu 1. posmā. Daudz bija neizšķirtu spēļu, kas liecina par novusistu līdzīgu meistarības līmeni. Vīriešu konkurencē veiksmīgi cīnījās 12-gadīgais Ralfs Lielais, sagādājot zaudējumu rūgtumu ne vienam vien par viņu krietni vecākam dalībniekam. Kā līdzīga ar vīriešiem veiksmīgi spēlēja vienīgā daiļā dzimuma pārstāve Inese Bērziņa. Dalībnieku vidū bija arī  novusisti ar īpašām vajadzībām, kurus piedalīties rosināja invalīdu centra vadītājs Valdis Strods, rādot pats priekšzīmi. Valdim arī liels paldies par sarūpētajiem suvenīriem visiem turnīra dalībniekiem. Pēc spraigām, skaistām spēlēm uzvarētāja godā tika Uldis Kampāns. Otro vietu izcīnīja Genādijs Komarovs, bet trešo – Valentīns Sipovičs.Vēl olimpiskajā sešniekā iekļuva Aleksandrs Belovs, Andris Tomiņš un Arvīds Gilučs. Dažiem spēlētājiem gala rezultāts neatbilda viņu pašreizējām spējām, tādēļ kļūdas varēs labot 2. un 3. posmā, krājot punktus savos kontos. Un tikai pēc 3. posma izkristalizēsies meistarīgāki (arī veiksmīgākie). Paldies Agrobiznesa koledžai par telpām un inventāru. Uz tikšanos 28. janvārī!

 Māris Jaudzems, galvenais tiesnesis
 
      Atpakaļ