Jaunumi

Aktualitātes


   
49750

Latvijas junioru izlase svarbumbu sportā otrie labākie pasaulē
Apskatīt komentārus (0)


27.11.2014


No 20.-24. novembrim Hamburgā aizvadīts gada nozīmīgākais pārbaudījums svarbumbu celšanas arēnā - pasaules čempionāts junioriem, pieaugušajiem un veterāniem. Čempionātā piedalījās rekordliels sportistu skaits - vairāk kā 500 sportisti no 33 valstīm.

Latvijas junioru izlases sastāvā, ceļazīmi uz pasaules čempionātu bija nodrošinājuši arī Jāņa Āboliņa sporta kluba dalībnieki Valērijs Cvetkovs un Edgars Melderis. Junioru izlase startējot ar 32kg smagām svarbumbām pasaules komandu cīņas kopvērtējumā, piekāpjoties vien stiprajam Krievijas komandas sastāvam, izcīnīja 2.vietu. Augstvērtīgu punktu devumu Latvijas vicečempionvienības titula iegūšanā deva viss komandas sastāvs. Individuālajās cīņās izcīnot godalgotas vietas, un ar lepnumu pasaules svarbumbu celšanas sporta arēnā uz goda pjedestāla kāpa Jēkabpils sportisti Valērijs Cvetkovs, kā trešais  labākais divcīņā (grūšana + raušana). Trešo pozīciju garajā ciklā pasaules konkurencē sev nodrošināja arī Edgars Melderis. Medaļnieku vidū tikpat spoži sevi pierādīja arī pārējie Latvijas komandas biedri: Valērija Soboļeva no Ventspils (2.vieta), 3.vietas savās svara kategorijās izcīnīja Andrejs Matvējevs un Iļja Jakovļevs (Daugavpils novads) , Sintija Pastare un Ingus Leja (RTU sporta klubs).

Pasaules čempionāta kausu, par Latvijas komandas 2.vietu, mājup pārveda Latvijas junioru izlases treneris Nikita Sekretovs. Tā trenerim galvenā balva par milzīgo ieguldījumu un neatlaidīgo darbu treniņprocesos, komandas sagatavošanā un augstvērtīgu rezultātu sasniegšanā. Arī Latvijas Svarbumbu Celšanas Asociācija izsaka pateicību Ņikitam Sekretovam par junioru un pieaugušo izlases komandu profesionālu sagatavošanu pasaules čempionātam.

Valērijs Cvetkovs, kuram pieder divi valsts rekordi un izpildīta sporta meistara klase, ar savu rezultātu sniegumu paralēli deva ieskaites punktus arī pieaugušo komandas konkurencē. Lai arī Latvijas pieaugušo izlases sastāvs līdz pēdējai sekundei cīnījās par medaļām, līdz tām tomēr nedaudz pietrūka, līdz ar ko samierinājums par 4.vietu, kas jebkurā gadījumā, lai arī sāpīga tomēr augstu vērtējama.

Latvijas spēcīgāko vecmeistaru izlases sastāvam komandu cīņā izcīnīta bronza.

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija un izlases sastāvs pateicas pašvaldībām, sporta organizācijām un sponsoriem, kas padarīja iespējamu sportistu dalību šajās prestižajās sacensībās –Jēkabpils pilsētas pašvaldībai un Jēkabpils sporta centram, Rīgas domei, Jelgavas pilsētas pašvaldībai, Daugavpils novada domei, Vecumnieku novada pašvaldībai, Rugāju novada pašvaldībai, RTU Sporta klubam un Akciju sabiedrībai „Ventspils Grain Terminal”.

Informāciju sagatavoja

Aiva Jakubovska

 


 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA