Jaunumi

Aktualitātes


   
49650

Jēkabpilieši sporto
Apskatīt komentārus (4)


24.11.2014


Jēkabpils Lūši Nacionālās līgas spēles volejbolā turpina ar uzvarām

Šo svētdien 23.11.2014 SK Jēkabpils Lūši devās uz Aizkraukli, lai Nacionālās līgas spēles ietvaros aizvadītu spēli ar Aizkraukles komandu. Spēle bija ļoti saistoša un trillera cienīga. Pēc veiksmīgā spēles sākuma "Lūši" turpināja dominēt laukumā pirmajos divos setos, uzvarot tos ar 25:20 un 25:22. Jāatzīst, ka visai vājais Aizkraukles starts nebija pārsteigums, jo komanda savā mājas zālē ieradās negribīgi un bez steigas. Vērts pieminēt, ka iepriekšējā dienā viņi pārspēja vienus no šī brīža līgas līderiem - RTU komandu ar rezultātu 3-1 un tas solīja augstvērtīgu spēli arī šodien. Trešais un ceturtais sets to pierādīja un Aizkraukles komanda izcīnīja tajos uzvaras ar 25:22 un 25:16. Tas nozīmēja tikai vienu - piektais, izšķirošais sets! Emocionālais pacēlums un mājas sienas Aizkrauklei ļāva piekto setu uzsākt uz pozitīvas nots, bet kā jau ierasts, "Lūši" šosezon neko neatdod bez cīņas un dramatiskā seta galotnē spēja no rezultāta 13:14 uzvarēt ar 16:14. Rezultātā 3-2 SK Jēkabpils Lūšu labā un pozitīvas emocijas mājupceļam uz Jēkabpili. Šo spēli ļoti labi aizvadīja tieši jaunie "Lūši", kuriem iespējams papildus motivācija nebija nepieciešama, jo aci pret aci tikās ar bijušo Latvijas izlases spēlētāju un savu Latvijas junioru izlases treneri Vjačeslavu Grimailovu. Par spēles pirmo zvaigzni tika atzīts jaunākais šīs spēles dalībnieks - Zigurds Adamovičš. Ļoti augstvērtīgu sniegumu nodemonstrēja arī Pāvels Jemeļjanovs, Edvīns Skrūders un Artjoms Soboļevs, kā arī pretinieku jaunais- Edgars Glāznieks. Traumas dēļ spēlē nepiedalījās mūsu jaunais libero - Dāvis Melnis. Bet īpašas trenera Mārča Obrumaņa uzslavas tieši "Zigim", kurš savos sešpadsmit gados šobrīd ielaužas pieaugušo volejbolā, kā neatņemama sastāvdaļa. Es kā raksta autors izmantošu šo brīdi, lai novēlētu šiem jauniešiem degsmi treniņos un rezultāti lielajā sportā noteikti neizpaliks!!!

SK Jēkabpils Lūši šobrīd ir tabulas augšgalā ar piecām uzvarām un vienu zaudējumu. Nākamā spēle mājās - 29.11.2014 plkst. 14.00 Jēkabpils Sporta namā pret OC Limbažiem.

Māris Trušelis 

Dubultuzvara krustpiliešiem

Noslēdzoties ikgadējam „Brīvās Daugavas” turnīram, kurā savā starpā spēkojās Krustpils un Jēkabpils šahisti un dambretisti, tika fiksēts sen nebijis rezultāts – absolūts sportisks triumfs krustpiliešiem. Šahā ar rezultātu 55 punkti pret 45 punktiem. Dambretē ar rezultātu 42 punkti pret 39 punktiem. Taču stipri atšķīrās konteksts šīm uzvarām. Ja dambretē krustpilieši uzvarēja jau piekto gadu pēc kārtas, tad šahā šī uzvara pārtrauca pēdējo četru gadu zaudējumu sēriju. Atšķīrās arī sacensību scenāriji. Šahā pārliecinoši septiņās spēļu kārtās uzvarēja Krustpils puse. Tikai vienā kārtā tā zaudēja, bet viena kārta noslēdzās neizšķirti. Dambretē pa spēļu kārtām abām pusēm uzvaras mijās ar zaudējumiem un trīs reizes turnīra gaitā abiem konkurentiem tika fiksēts vienāds sakrātais punktu skaits, iekaitot arī situāciju pirms pēdējās kārtas. Krustpilieši uzvarēja pēdējā kārtā, un līdz ar to visā turnīrā.

Individuāli visai negaidīti pie uzvarētāju goda netika favorīti – daudzkārtējie šo sacensību uzvarētāji Guntis Jankovskis un Raivis Paegle. 

Šahā ar 9 punktiem no 10 uzvarēja jēkabpilietis Kristaps Kalniņš. Krustpilietim Guntim Jankovskim arī 9 punkti, taču papildrādītāji bija par labu Kristapam. Interesanti, ka 2011. gadā abiem šahistiem bija tāds pats rezultāts, taču toreiz papildrādītāji uzvaru atdeva Guntim. Godalgoto trijniekā no abām komandām vēl iekļuva Alvis Vanaģelis ar 8,5 punktiem, kā arī Kiršbergs Ģirts, Kušnarjovs Igors un Ivoņins Andis. Visiem viņiem pa 7 punktiem.

Dambretē pārliecinoši uzvarēja krustpilietis Edvīns Šķilters ar 8 punktiem. Godalgoto trijniekā abu komandu sastāvā ierindojās Mārtiņš Asars un Maigonis Juhņēvičs, kas pārstāvēja Krustpili, kā arī Raivis Paegle, Valerjans Vizulis un Aleksejs Gritāns no Jēkabpils puses.

Sacensību gaitā turnīra dalībnieki nonāca pie atziņas, ka par „Brīvās Daugavas” turnīra moto varētu kļūt vārdi – turnīrs, kas vieno. Vieno sporta veidus, paaudzes un domubiedrus.

Pateicoties par balvām, kas ir jebkuru sacensību prestiža elements, sportisti novēl „Brīvās Daugavas” kolektīvam tik pat veiksmīgi veikt arī citās jomās sabiedrības vienošanas misiju, kas tik ļoti šobrīd nepieciešama Latvijai.

V. Vizulis, turnīra tiesnesis

Galda tenisistes turpina ar uzvaru sērijām

Latvijas komandu čempionātā galda tenisā sievietēm otrajā sabraukumā pretinieces tikās Preiļos. Jēkabpils komandas sastāvā spēlējošās dalībnieces Aldona Homiča, Ina Jozepsone un Daina Ročane arī šo kārtu noslēdza ar 100% uzvaru sēriju pārspējot pretinieču komandas no Rīgas /NamejsI; NamejsII/, Alojas un Bauskas. Patreiz pēc sešu komandu izspēlētiem diviem posmiem augstākajā līgā sieviešu komandām Jēkabpils ar 16 punktiem ir izvirzījusies vadībā. Tikai ar viena punkta starpību mums pa pēdām seko Jūrmalas komanda. Nākamais posms tiks izspēlēts nākamā gada februārī. Līdz nākamajam komandu cīņas posmam atpūtas nebūs, jo priekšā saraksts ar vairākiem individuālajiem mačiem, un to vidū arī Latvijas čempionāts veterāniem. Lai arī individuālajās cīņās komandu biedrenes kļūst par konkurentēm, neskatoties uz to draudzīgā atmosfēra jebkurā gadījumā tiek saglabāta kopīgi pieslīpējot spēļu taktiku un asumu. 

Uzvaras telpu futbolā

Latvijas 1.līgas čempionātā telpu futbolā komandai Jēkabpils/Ošukalns aizvadītas sešas spēles, kurās gūtas uzvaras pār pretinieku komandām. Pēdējā no tām bija skatāma savām acīm, 23.novembrī, kur mūsējie uzņēma Rēzeknes komandu. Spēles noslēgumā rezultāts 3:0. Rezultatīvos vārtus spēlē guva Sergejs Ļebedevs, Imants Vadonis un Aigars Liņģis.

Trīs kārtējās spēles brīvdienās aizvadījušas arī Jēkabpils atklātā telpu futbola čempionāta dalībkomandas, kurās uzvaras guva SMS Auto 6:2 Krustpils; JUBERGS 1:0 Viesīte; LATGRAN 6:1 Varieši.

Jēkabpils hokejistu komanda gatava startiem

Daugavpils ledus hallē Jēkabpils hokejisti aizvadījuši pirmās ledus cīņas Daugavpils pilsētas atklātā senioru hokeja čempionāta ietvaros. Grupā 45+ mūsu pilsētas komandu pārstāv 17 dalībnieki: Vladimirs Morozovs, Anatolijs Kotins, Druvis Druvinieks, Māris Jakovļevs, Verners Grandāns, Jānis Bisenieks, Aigars Krasovskis, Māris Lūķis, Juris Gasiņš, Juris Forisjaks, Guntis Vanags, Ivars Šaubergs, Vladimirs Jakovļevs, Gundars Kalve, Jānis Ščerbickis, Arnis Gabrāns un komandas vārtsargs Juris Rutkis. Čempionātam pieteikušās 5 komandas. Uz doto brīdi jēkabpilieši izspēlējuši divas spēles, no kurām pirmās spēles zaudējuma rūgtumu, pret Lietuvas HK ,,Visla’’, saldināja pagājušo brīvdienu uzvara pār Līvanu hokejvienību. Spēles rezultāts 5:1. Rezultatīvās ripas vārtos divreiz raidīja Aigars Krasovskis un Māris Jakovļevs. Viens vārtu guvums gan komandas, gan sava konta labā – Jurim Forisjak. Lai veiksme, izturība un precīza saspēle čempionāta tālākajās spēlēs. 

                                                                                                                                                                                          Aiva Jakubovska

 


 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA