Jaunumi

Aktualitātes


   
19344

Jāņa Mileikas piemiņas kauss šahā
Apskatīt komentārus (0)


22.11.2011


Laika posmā no 1967. – 2009.gadam, Jānis Mileika ar lielu aizrautību un atbildības sajūtu pildīja šaha trenera pienākumus Jēkabpils sporta skolā. Šajā laikā viņš ir izaudzinājis vienu sporta meistaru, 13 meistarkandidātus un daudzus desmitus zemāku sporta klašu audzēkņus. Jānis pats uzskatīja, ka galvenais tomēr skolēnus ar šaha spēles palīdzību iemācīt radoši domāt un strādāt. Izcilu šahistu nav viņa audzēkņu vidū, bet ir daudz talantīgu un lielisku cilvēku, kas dzīvē sasnieguši ļoti daudz un tas noteikti ir galvenais Skolotāja darba rezultāts.

Sestdien, 19.novembrī Jēkabpils sporta centra administrācijas ēkā norisinājās 1.trenera Jāņa Mileikas piemiņai veltītais turnīrs. Atsauksme no dalībnieku puses bija liela. Ieradās šahisti no Rīgas, Rēzeknes, Līvāniem, Siguldas, Aizkraukles, Madonas, Pļaviņām, Jaunjelgavas, Talsiem, Rokiškiem, un, protams, arī no Jēkabpils. Kopskaitā turnīrs pulcēja 57 dalībniekus, to vidū 4 sporta meistarus. Finišu ar vienādu rezultātu – 6,5 punkti no 7 – sasniedza Andris Starostīts no Rēzeknes un Georgijs Makovskis no Rīgas. Taču par 1.piemiņas turnīra uzvarētāju kļuva Andris Starostīts, jo viņam bija augstāks Buholca koeficients. 3.vietā ierindojās spēcīgākais jēkabpilietis meistars Guntis Jankovskis. 4.vietā ierindojās rīdzinieks Lauris Laimiņš, 5.vietā bijušais Līvānu mērs Visvaldis Gercāns un 6.vietā Ivars Smilga no Salaspils. Labākais seniors Juris Priedītis (Jaunjelgava). Savukārt, sievietēm labākā šahiste ir bijusī jēkabpiliete, tagad dzīvo Talsos – Maija Aveniņa. Andra Ungura un Saeimas deputāta Vitālija Orlova dāvāto kausu spēcīgākajiem jauniešiem vecumā līdz 15 gadiem izcīnīja mūsu Jēkabpils sporta skolas audzēknis Zubeirs Haciveli.

            Šeit satikās bijušie trenera J. Mileikas audzēkņi, kuri nereti nebija redzējušies 20 un vairāk gadu. Gaisā virmoja atkalredzēšanās prieks un atmiņas par Skolotāju. Ļoti lielu ieguldījumu turnīra organizēšanā ieguldīja J. Mileikas audzēkņi Juris Agafonovs, Vitālijs Orlovs, Antons Mišķinis un daudzi citi. Paldies viņiem par šo darbu.

 

Turnīrs būs tradicionāls – nākamais Jāņa Mileikas piemiņas kauss šahā

notiks 2012.gada 10.novembrī.

 

Gunārs Pušmucāns

Jēkabpils sporta skolas šaha treneris
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA