Jaunumi

Aktualitātes


   
50375

Izvēlies un nobalso par Jēkabpils gada sportistu un treneri
30.12.2014


          Jēkabpils sporta centrs ar savu darbību, iespēju robežās, atbalstījis vismaz 25 sporta veidu darbību gan izbraukuma sacensībās, gan organizējot sacensības un čempionātus savās mājās. 2014.gadā izveidojusies lieliska sadarbība ar sporta klubiem: SK ,,Jēkabpils Lūši’’, BK ,,Jēkabpils’’, OSK ,,Sēlijas Mežs’’, BDK ,,Lūsis’’, BK ,,SMASH’’, Jāņa Āboliņa svarbumbu celšanas klubu un jauniešu domi. 

        Sporta pasākumu organizēšanā vienlīdz tiek atbalstīts gan augstu sasniegumu sports, gan tautas sports. Ar mērķi veidot veselīgu, fiziski un garīgi attīstītu nāciju, galvenais vadmotīvs ir tautas sports, kas ar katru gadu no iedzīvotāju puses tiek aizvien vairāk pieprasīts un apmeklēts. Tautas sporta aktivitātes, notiek nepārtraukti visa gada garumā iesaistot iedzīvotājus koptreniņos skriešanā, velobraukšanā, nūjošanā. Līgo nakts, Vecgada, Pusstundas skrējiena sacensībās, ziemā slēpošanas, slidošanas un hokeja sacensību posmos, orientēšanās 17 kārtu seriālā, dažādās sporta spēlēs un sporta dienā. 2014.gadā iedibinājām jaunu tradīciju, kur pilsētas svētkiem par godu katrs iedzīvotājs dāvā pilsētai savus noskrietos veselības kilometrus. Ar savu popularitāti gadu no gada izceļas 10 kārtu Pusstundas skrējiens un velobraukšana, kas vienkopus pulcē ap 300 dalībniekus.

Ar godalgām Eiropā un pasaulē sevi pieteikuši svarbumbu celšanas, galda tenisa, vieglatlētikas un autorallija sportisti. Latvijas Basketbola līgā komanda izcīnīja bronzu. Volejbolisti ar uzvaru 1.līgā ieguva tiesības startēt Nacionālajā līgā, kur turpina sevi apliecināt.

         Sporta arēnā atkal nemanot paskrējis gads. Kādam tas bijis veiksmīgāks, kādam savi mērķi vēl tikai sasniedzami, kāds savu ,,lielo’’ sportu nomainījis ar aktīvu ikdienu, bet kāds gluži otrādi, esot aktīvs ikdienā, izvirzījis sev tālejošus mērķus uz izaugsmi sportā. Galvenais ir atcerēties, ka nekad nav par vēlu ko uzsākt, ja vien ir apņemšanās un interese par to ko vēlies sasniegt. 

        Gada griezumā iespēju robežās esam centušies sportistu sasniegumus publicēt un lepoties ar katru no tiem.

Bet nu ir pienācis laiks sabiedrībai izvēlēties savus gada varoņus sportā.

      Kamēr treneri analizē paveikto, bet sportisti gatavojas jaunajai sezonai, ikviens sporta draugs ir aicināts izvēlēties un nobalsot par viņaprāt labāko 2014. gada sportistu un treneri.

        Nominācijai izvirzīti 4 sportisti un 4 treneri, kuri uzrādījuši ne tikai atzīstamus rezultātus pasaulē, Eiropā, Latvijā. Bet ikdienā ir aktīvi sporta darba rūķi Jēkabpils vārdu popularizējot gan startējot, gan palīdzot organizēt sporta pasākumus.

       Gada sportistu un treneri noteiks četras dažādas auditorijas:

         sabiedrības balsojums, 

2)      sociālo, izglītības, kultūras, sporta un veselības aizsardzības jautājumu komiteja;

3)      Jēkabpils Sporta centrs sporta darbinieku padome;

4)      Jēkabpils Sporta skolas treneru padome.

Katras kategorijas balsojumā nominanti saņem vietu secībā iegūto punktu vērtību. (1.vieta – 1punkts; 2.vieta-2punkti; 3.vieta – 3punkti; 4.vieta-4punkti). Summējot katras auditorijas  balsojuma rezultātus, nominācijas ,,Jēkabpils Gada sportists 2014’’ un ,,Jēkabpils Gada treneris 2014’’ balvu saņem nominants ar mazāko punktu vērtību. 

Interneta balsošana portālos – www.radio1.lv un www.jekabpilssc.lv

Internetlietotājiem balsojums tiek pieņemts vienu reizi /atkārtotie balsojumi netiek ņemti vērā/.

Laikrakstos - ,,Brīvā Daugava’’ un ,,Jēkabpils Vēstis’’

Nominācijai ,,Jēkabpils Gada Sportists 2014’’ izvirzīti

Reinis Nitišs - savā debijas sezonā pasaules rallijkrosa čempionāta prestižākajā Super Car klasē latvietis Reinis Nitišs izcīnījis 3.vietu pierādot, ka ir spējīgs cīnīties ar pasaules labākajiem sportistiem. Par sezonas uzvarētājiem komandu cīņās kļuva Reiņa Nitiša pārstāvētā "Ford Olsberg’’ komanda. Sezonas griezumā Jēkabpils rallijkrosa profesionālis aizvadījis divpadsmit posmus, izcīnot vienu uzvaru, divas otrās un divas trešās vietas. Reiņa Nitiša sasniegums ir augstākais rezultāts Latvijas autosporta vēsturē. Šī ir pirmā reize, kad latvietis kļūst par medaļnieku pasaules čempionāta seriālā. ,,Latvijas gada balva sportā 2014’’ Reinis saņēma nomināciju ,,Labākais tehnisko sporta veidu sportists’’ un sabiedrības balsojumā kļuva par Latvijas gada populārāko sportistu. 

Anatolijs Macuks – garo distanču skriešanā, jau vairākus gadus ir Jēkabpils pilsētas rekordists. Ar mērķtiecīgiem treniņiem un ikdienas režīmu, sevi ierakstījis Latvijas vadošāko 10km, pusmaratona un maratona skrējēju rindās. Frankfurtes maratona skrējienā, kurā piedalījās 15228 dalībnieki no 101 valsts, vīriešu konkurencē no Latvijas un Baltijas garāko distanču skrējējiem ātrākais bija mūsu pilsētas sportists Anatolijs Macuks. Sportists uzstādīto mērķi īstenoja - maratondistanci (42,195km) veicot 2.28:17 un labojot personisko rekordu par piecām minūtēm. Savā vecuma grupā sportists izcīnīja augstvērtīgo 5.vietu, vīru vērtējumā sevi pieteica, kā 30-tais labākais pasaulē, starp Eiropas spēcīgākajiem gargabalniekiem Anatolijam 14. pozīcija.

2014.gadā ,,Skrien Latvija’’ sezonu aizvadīja skrienot NIKE skrējienos, kopvērtējumā izcīnot 3.vietu, bet savā vecuma grupā vairākkārtīgi – uzvaras. 

2014.gada sezonā sportists vairākkārtējas uzvaras izcīnīja Latvijas Sporta Veterānu savienības sporta spēļu ietvaros rīkotajās vieglatlētikas sacensībās, gan vasaras, gan ziemas posmos.

Aktīvi piedalās visos Jēkabpils pilsētas organizētajos pasākumos.

Aija Rogāle – Eiropas veterānu čempionātā Izmirā (Turcijā), 3.vietas izcīnījusi 10000m skrējienā un 10km soļošanā. Komandu cīņā pārstāvot Latvijas veterānu izlasi, izcīnīta uzvara. Baltijas veterānu čempionātā – 1.vieta soļošanā. ,,Skrien Latvija’’ skriešanas seriālos, noskrējusi sešus pusmaratonus Rēzeknē, Biķerniekos, Ventspilī, Jelgavā, Kuldīgā un Valmierā, un vienu Nike skrējienu Siguldā. S40 grupā ,,Skrien Latvija’’ sezonas kopvērtējumā izcīnīta uzvara. Aizkraukles pusmaratonā S40 - 1.vieta. Nordea maratonā S40 – 3.vieta. Daudzkārtēji uzvaras lauri plūkti Latvijas Sporta Veterānu Savienības un Latvijas Vieglatlētikas Veterānu Asociācijas organizētajās sacensībās vieglatlētikā. Labots Latvijas veterānu rekords S45 grupā 3000m un 5000m soļošanā.
 

Valērijs Cvetkovs - Latvijas junioru izlases sastāvā izcīnīja ceļazīmi startēt Pasaules čempionātā svarbumbu celšanā, Hamburgā. Komandu cīņā 2.vieta. Individuālajā vērtējumā 3.vieta divcīņā (grūšana + raušana). Valērijs Cvetkovs, kuram pieder divi valsts rekordi un izpildīta sporta meistara klase, ar savu rezultātu sniegumu paralēli deva ieskaites punktus arī pieaugušo komandas konkurencē. Lai arī Latvijas pieaugušo izlases sastāvs līdz pēdējai sekundei cīnījās par medaļām, līdz tām tomēr nedaudz pietrūka, līdz ar ko samierinājums par 4.vietu, kas jebkurā gadījumā, lai arī sāpīga tomēr augstu vērtējama. Latvijas čempiona tituls svarbumbu celšanā savā svara kategorijā izcīnīts, gan Junioru, gan vīriešu grupā. Aktīvi piedalās citās starptautiska mēroga un Latvijas rīkotajās sacensībās, ir lielisks palīgs trenerim Ņikitam Sekretovam organizējot Jēkabpils atklāto čempionātu, kas ir kļuvis populārs Latvijas sportistu vidū. 

Nominācijai ,,Jēkabpils Gada Treneris 2014’’ izvirzīti

Ņikita Sekretovs – Latvijas junioru un pieaugušo izlases treneris Nikita Sekretovs, Jēkabpils Jāņa Āboliņa svarbumbu celšanas sporta kluba treneris. Pasaules čempionātā saņemts kauss par Latvijas Junioru izlases profesionālu sagatavošanu līdz pasaules vicečempionkomandas titula iegūšanai. Sevi starptautiskā mērogā pierādījis gan, kā treneris un sportists, gan kā tiesnesis. Aktīvi darbojas jauniešu iesaistīšanā svarbumbu celšanas sporta arēnā. Mērķtiecīgi sportistus gatavo uz augstvērtīgu rezultātu sasniegšanu. Pateicoties trenera degsmei, Jēkabpils atklātais čempionāts, kas vienlaicīgi ir arī Latvijas Kausa posms, guvis popularitāti Latvijas spēcīgāko sportistu vidū, ko apliecina kuplais dalībnieku skaits.

Mārcis Obrumans – SK ,,Jēkabpils Lūši’’ volejbola komandas treneris. Ar savu profesionālo treniņdarba metodiku, virzījis sportistu izaugsmi un sasniegumus volejbola arēnā. Kā volejbola treneris pieprasīts Latvijas mērogā, bet tomēr paliek uzticīgs savai pilsētai, savai komandai. Jēkabpils pilsētas volejbola izlase trenera pavadībā izvirzījuši augstus mērķus. Pagājušā sezona noslēgta ar uzvaru 1.līgā. 2014./2015.gada sezona iesākta Nacionālajā līgā, kur uzvaras priecē, bet zaudējumi stiprina. Vasaras sezonā pludmales volejbolā Mārča trenētie jaunieši Edvīns Skrūders un Artjoms Soboļevs priecēja mūs ar skaistām spēlēm un izciliem rezultātiem vietējā, Latvijas un starptautiska mēroga sacensībās. Abi puiši trenera vadīti izcīnīja 1. vietu EEVZA čempionātā jauniešiem pludmales volejbolā.

Vita Brikmane – LAT-98 jauniešu izlases trenere handbolā. Latvijas sieviešu izlases otrā trenere. Viņas vadītā Jēkabpils sporta skolas meiteņu komanda pagājušajā sezonā Latvijas čempionātā ,,B’’ grupā plūca uzvaras laurus. Komandas sastāvs jutās tik spēcīgs, ka komanda bija gatava startēt vecākajā grupā, arī tur gūstot izcilus panākumus – 2.vietu. Trenere profesionāli pieejot treniņdarba procesam, panākusi, ka meitenes tiek iekļautas izlases sastāvā, ne tikai savā vecuma grupā. Arī sieviešu valstsvienības izlases sarakstā parādās jēkabpiliešu vārdi – Simona Ārmane un Agnija Malceniece. Mērķis – sasniegt augstus rezultātus 2015.gada Eiropas U-17 čempionāta kvalifikācijas turnīrā.

Pēteris Krastiņš – Orientēšanās kluba treneris jauniešiem. Pēc vairāku gadu klusuma perioda, atkal atdzimis ir orientēšanās sports. Pateicoties trenera Pētera Krastiņa lielajai apņēmībai, apvienojot orientēšanās treniņus kopā ar veselīga dzīvesveida un ikdienas  sporta uztura mācību, daudzi jaunieši izrādījuši interesi šim sporta veidam. 2014.gada griezumā pirmie darba augļi sasniegti - Latvijas čempionātā meiteņu komandas sastāvs Laine Odziļeviča, Tabita Tīna Lūka un Agate Šicāne izcīnīja bronzas medaļas. Arī Latvijas kausa posmos orientieristi sevi pierādījuši ar godalgotām vietām. Ieva Ivbule debitēja starptautiska mēroga sacensībās Polijā. Pēteris Krastiņš ir atsaucīgs ne tikai kā treneris, bet arī kā sportists. Aktīvi apmeklējot Jēkabpils tautas sporta pasākumus, daloties ar savām zināšanām par sporta uzturu un treniņiem. Pilsētas vārdu aizstāv startējot Latvijas Sporta Veterānu Savienības sporta spēlēs vieglatlētikā, krosā, futbolā un slēpošanā. Vienmēr ir atsaucīgs slēpotāju komandai, palīdzot sagatavot slēpes dažādām sacensībām.

 
Sports ik gadu kļūst novērtētāks un populārāks, arī Jēkabpils sportistu un aktīvistu saraksts strauji audzis, tādēļ sportistu sasniegumu apkopojums par 2014.gadu ir līdzvērtīgs romāna apmēram. Līdz ar to, ar Jēkabpils pilsētas sportistu sasniegumiem varat iepazīties Jēkabpils pilsētas pašvaldības sporta centra mājas lapā www.jekabpilssc.lv.

Lai nākamais gads tikpat sportisks un aktīvs, un, lai pozitīvais skatījums ir daudz bagātāks par negatīvo.

Kopā mēs esam stiprāki!

                                                                                                     Informāciju sagatavoja

Aiva Jakubovska

 


 
      Atpakaļ