Jaunumi

Aktualitātes


   
19393

‘’Brīvās Daugavas’’ turnīrā Krustpils- Jēkabpils šogad bez revanša.
Apskatīt komentārus (0)


23.11.2011


Neticami līdzvērtīgi komandu sastāvi un to sniegums tika fiksēti tradicionālo sacensību šahā un dambretē finišā. Abos sporta veidos uzvarētājas komandas pārsvars bija tikai viens punkts! Tas nozīmē, ka tikai viena partija no 100 nospēlējot ar pretēju rezultātu uzvarētāji kopvērtējumā jau būtu citi.

Krustpils šahisti sāka ar uzvaru 1. kārtā un turpināja arī 4., 5. un 6. kārtā un jau likās, ka šoreiz viņi spēs noturēt pārsvaru. Taču 7. un 8. kārtā pārliecinoši pārāki bija jēkabpilieši, kuri arī kļuva atkārtoti par uzvarētājiem.

Patīkami, ka čempionu komandā par labāko spēlētāju ar 7 punktiem no 10 kļuva jaunais šahists Mārtiņš Ivbulis, apsteidzot vairākkārtējo šī turnīra uzvarētāju Kristapu Kalniņu, kuram arī 7 punkti. Trešo rezultātu sasniedza Aldis Jankovskis ar puspunktu mazāk. Mārtiņš Ivbulis spēja uzvarēt arī pieredzējušo meistaru Georgiju Makovski, kurš krustpiliešu rindās ieguva 9 punktus no 10 un kļuva par šaha turnīra absolūto uzvarētāju. Otrais labākais rezultāts šajās sacensībās Guntim Jankovskim- 8,5 punkti. Trešajā vietā savā komandā Uldis Melderis ar 6 punktiem. No jauniešiem vel izcēlās Zubeirs Haciveli, kuram paveicās uzvarēt pieredzējušo Kristapu Kalniņu.

Trīs lietas ir labas lietas. Šis sakāmvārds labi raksturo dambretes turnīra iznākumu un Krustpils sportistu noskaņojumu. Viņiem izdevās izcīnīt uzvaru trešo gadu pēc kārtas. Jēkabpiliešus neglāba pat tas, ka puse komandas bija daiļā dzimuma pārstāves.

Veiksme nebija viņu pusē, jo pat partijās ar iegūtu kauliņa pārsvaru vai pēc pārliecinošas kombinācijas, krustpilieši prata iziet sveikā. Un izšķirt visu varēja viena partija, pat pēdējā. Uzvarētāju rindās labākie- pieredzējušie Edvīns Šķilters un Ivars Kelass kļuva par absolūti labākā rezultāta ieguvējiem dambretes turnīrā. Puspunkts mazāk jēkabpiliešu rindās Valerjanam Vizulim un Albertam Veiguram. Vēl par puspunktu mazāk abu komandu rindās bronzas vīriem- Jāzepam Šesteram (Jēkabpils) un Pēterim Bruņiniekam (Krustpils).

Turnīra dalībnieki ar klusuma brīdi godināja dambretista un šahista Pētera Porieša, kurš vel iepriekšējā turnīrā rezultatīvi pārstāvēja Krustpili, piemiņu.

Visi dalībnieki kā piemiņu no turnīra saņēma ‘’Brīvās Daugavas’’ kalendāru, par kuru viedoklis bija vienprātīgs- tas šogad ļoti personiski uzrunās daudzus jēkabpiliešus- ‘’Brīvās Daugavas’’ abonētājus.

Uzvarētāji ieguva vērtīgas balvas, ko, nesavtīgi atbalstot intelektuālo sportu tradīcijas, dāvināja laikraksts ‘’Brīvā Daugava’’.

 

Turnīra tiesnesis: V.Vizulis


 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA