Aktualitātes

103773

Aizvadīts šaha turnīrs „Ziemassvētku brīnumi”
27.12.2018

Jēkabpils šahistiem parasti gads noslēdzas ar turnīru „Ziemassvētku brīnumi”, kas ir mazliet savādāks nekā parastais šahs. Šoreiz tas bija „Fišera šahs”, ko izdomāja ģeniālais amerikāņu šahists Roberts Fišers. Spēles būtība ir tāda, ka figūras sākuma stāvoklī tiek izvietotas izlozes kārtībā.

Turnīrs norisinājās divās grupās. „A” turnīrā spēlēja pirmās sporta klases un augstāk kvalificēti šahisti, bet „B” turnīrā – otrās un zemākas klases sportisti. „A” turnīrā uzvarēja Artūrs Krastiņš ar 5,5 punktiem no 7 iespējamajiem. Par pārsteigumu parūpējās spēcīgākās grupas jaunākais dalībnieks Renārs Petrovs, kurš ar 4,5 punktiem izcīnīja 2.vietu. Savukārt, trešā pozīcijā ierindojās Sporta skolas treneris meistars Guntis Jankovskis (arī 4,5 punkti). „B” turnīrā līderi visu laiku mainījās, tomēr finišā uzvaru izrāva Rainers Grandāns, izcīnot desmit partijās 8 punktus. 2.vietā, tikai par puspunktu mazāk, Alise Klidziņa, bet trešā – ar tikpat punktiem – perspektīvā Evelīna Stikāne.